Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Emanetine sahip çıkacağız Atam!

Emanetine sahip çıkacağız Atam!

İzmir’de Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümü coşkusu kente yayılan çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Limontepe Çocuk Faaliyet Merkezi’ne gelen öğrenciler gün uzunluğu süren kutlama aktifliklerine katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 26 Ekim Perşembe saat 11.00’de de Kadifekale Mercek’te Uçurtma Şenliği düzenleyecek.

Cumhuriyet’in 100. yıl coşkusunu tüm kente yayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Limontepe Çocuk Faaliyet Merkezi’nde de renkli etkinlikler düzenledi. Merkezde eğitim gören öğrenciler ile ailelerin katıldığı Cumhuriyet’in 100. yılı etkinliğinde müzikler, danslar, yüz boyama üzere etkinliklerle günleri eğlenen minikler ellerindeki Türk bayrakları ile Cumhuriyet marşlarını daima bir ağızdan söyledi.

Cumhuriyet ışığında yolumuza devam ediyoruz

Limontepe Çocuk Faaliyet Merkezi Ünite Sorumlusu Gülşah Karadoğan, “Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında ünitelerimize yakın sokaklarda çocuk aktiflikleri düzenliyoruz. 29 Ekim haftası boyunca merkezimizdeki etkinliklerde ve eğitimlerde günün mana ve değerini belirten faaliyetler ve atölyeler düzenliyoruz. Cumhuriyet ışığında yolumuza devam ediyoruz. Coşkumuz sürüyor” dedi.

Atatürk’ü çok seviyorum

12 yaşındaki Fadime Öztürk, Cumhuriyet’in 100. yılına girecek olmaktan ötürü duyduğu memnunluğu lisana getirerek, “Atatürk’ü çok seviyorum. Cumhuriyet’i Atatürk kurdu. Bağımsız olarak yaşıyoruz ve bağımsız olarak öleceğiz. Bunu herkes bilmeli. Birçok 100 yıllara daha” dedi.

Nehir Altın, “Bayrağımızın sembolü bizim bağımsızlığımız oluyor. Atatürk bizim için canla başla çalıştı, bir sürü savaşlara girdi. Hepsini bizim için yaptı. Atatürk’ü çok seviyorum” diye konuştu.

Ceylin Nisa Altun, “Çok eğlenceli bir gün geçiriyoruz. Atatürk ve Cumhuriyet ile ilgili etkinlikler yapıyoruz. Bu ülkede yaşadığım için çok memnunum. Atatürk bize özgür bir ülke bırakmış” biçiminde konuştu.

Kadifekale’de yüzlerce çocuk gökyüzünü uçurtmalar ile donatacak

26 Ekim Perşembe günü saat 11.00’de Kadifekale’de Uçurtma Şenliği düzenleyecek İzmir Büyükşehir Belediyesi, gökyüzünü yüzlerce çocuğun uçurduğu uçurtmalar ile donatacak. Rotary 2440. Bölge ve Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği işbirliğiyle düzenlenen aktiflikte, 13.00 ile 17.00 saatleri ortasında da Kadifekale Mercek’te 16 çocuk ve yetişkin atölyesi, küçük konser, zumba, karaoke aktiflikleri düzenlenecek. Kadifekale Çocuk Korosu ve Barış Çocuk Orkestrası’nın seslendireceği Cumhuriyet şarkları ile çocuklar gün uzunluğu doyasıya eğlenecek.

İlginizi Çekebilir;  Hayata kız çocukların gözünden bakan sergi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.