Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Elmalı doğalgaza kavuştu 

 

Elmalı doğalgaza kavuştu 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Enerya Ahlat Doğalgaz Dağıtım şirketine verdiği altyapı dayanağı ile Elmalı’da 3 bin hane doğal gaz ile buluştu. Elmalı’nın doğal gaza kavuşan yedinci ilçe olduğunu belirten Lider Böcek, “2024 yılında da Alanya ve Gazipaşa’dayız” dedi. 

 

Elmalı’da Karyağdı Mahallesi Yeni Atatürk Parkı’nda gerçekleşen doğalgaz verme merasimine Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Lideri Halil Öztürk. Enerya Ahlat Güç Bölge Yöneticisi Mehmet Akif Tulukçu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Merasimde konuşan Lider Muhittin Böcek, vatandaşın faydasına olacak, refah arttıracak proje ve hizmetlere daima öncelik verdiklerini belirterek, “Siyasi beklentileri bir kenara bırakarak Elmalı’mızı doğalgaz ile süratli bir formda kavuşturmak, vatandaşlarımızı rahat ettirmek ismine girişimlerimizi yaptık. Enerya şirketine dayanaklarımızı sunduk. Olağanda büyükşehir belediyeleri altyapı iştiraki alır. Büyükşehir Meclisi’nden oybirliğiyle geçirerek, Enerya’dan bu parayı almıyoruz. Vatandaşın lehine çalışmalara daima dayanak oluyoruz. İyi olsun” dedi.

ELMALI YEDİNCİ İLÇE OLDU

Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Döşemealtı, Aksu, Korkuteli’nin akabinde Elmalı’nın doğal gaza kavuşan yedinci ilçe olduğunu aktaran Lider Böcek, Elmalı’da 3 bin konuta doğal gaz verileceğini belirtti. Lider Böcek, 2024 yılında da doğuda Alanya ve Gazipaşa’nın doğal gaza kavuşacağını söyledi. 

BAŞKAN BÖCEK’İN DAYANAĞIYLA 4 YIL EVVEL GELDİ 

Elmalı’ya doğalgaz alt yapısının 2027’de getirilmesinin planlandığına dikkat çeken Elmalı Belediye Lideri Halil Öztürk “ Muhittin Böcek Liderimiz ile en büyük hayallerimizden birisi Elmalı’yı doğalgaz ile buluşturmaktı. Elmalı için 2027 tarihinde alt yapının gelebileceği planlanıyordu. Muhittin Böcek Liderimizin uğraşları ve alt yapı dayanaklarıyla bu süreyi bu günlere çektik. Vatandaşlarımızın ağır abonelik müracaatları da bizleri son derece memnun etti. Ayrıyeten doğalgaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı ana cadde ve sokaklarımızın yenilenmesini de süratli bir formda yapıyoruz. Liderimize sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  DEÜ Selçuk ve çevresinde depremlerin izini sürecek

İLK ATEŞ YAKILDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Lideri Halil Öztürk. Enerya Ahlat Güç Bölge Yöneticisi Mehmet Akif Tulukçu, konuşmaların akabinde birinci doğal gazı yaktı. 

ASFALT DENETİMİ

Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Elmalı’nın Yenimahalle ve Karyağdı mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği sıcak asfalt çalışmalarını da denetledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Lider Böcek, asfalt grubuna kolaylıklar diledi. Lider Böcek, “Antalya’mızın tüm ilçelerinde vatandaşımızın huzuru ve refahı için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.