Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Ellerinde Kitaplarla Maviliklere Açıldılar

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyetin 100 Yılı kapsamında etkinliklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Çeşme Kaymakamlığı tarafından yürütülen ve koordinatörlüğünü Arzu Güleryüz Maraşlı’nın yaptığı kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasına yönelik bir proje gerçekleştirildi. Kitap okumanın yeri, yaşı, vakti olmaz diyen proje kapsamında özellikle küçük yaşlarda okuma alışkanlığının kazanılması ve geliştirilmesi ismine; okullarda okuma etkinlikleri, yazar-okur buluşmaları, öğretmenlerle kitap söyleşileri, masal saatleri ve her ay farklı yerlerde okuma aktiflikleri düzenleniyor.

Proje etkinliklerinin en çarpıcılarından biri Cumhuriyetimizin 100 Yılı kapsamında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Kitaplarını alan öğrenci ve öğretmenler Ege Denizinin maviliklerine açıldılar. Teknede Devlet Opera ve Bale sanatkarı Handan Gürkan’ın keman ve Mustafa Boran Durgun’un piyano dinletisinin yanında Ressam öğretmen Gülbanu Fırat’ın canlı performansı gerçekleştirildi. Sanat aktiflikleri eşliğinde kitap okuyan Ulusoy Denizcilik Teknolojisi Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri unutulmaz anlar yaşadılar.

Etkinliğe Çeşme kaymakamı Mehmet Maraşlı ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Şahan Çoker de katıldı. Proje koordinatörü İstek Güleryüz Maraşlı; düzenlenen her bir aktiflikte farklı gruplara hitap ettiklerini ve bu sayede geniş kitlelerde farkındalık uyandırmayı hedeflediklerini lisana getirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Türk Kızılay Gazze'deki Ekibiyle Sivillere Yardım Ediyor

Yoruma kapalı.