Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Elektrikli Aracına Aksigorta’dan E-Kasko Yaptıran  Yolda Kalma Endişesi Yaşamıyor

Elektrikli Aracına Aksigorta’dan E-Kasko Yaptıran 

Yolda Kalma Kaygısı Yaşamıyor

Aksigorta, elektrikli araç kullanıcılarının en büyük korkusu olan pil bitmesi sonucu yolda kalma kaygısını ortadan kaldırdı. Elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanan birinci sigorta eserini hayata geçiren Aksigorta, e-kasko ismini verdiği bu yeni eserde; yanlış şarj dolumundan, şarj ekipmanlarının çalınmasına, pil garantisinden yerinde şarj hizmetine ve Eşarj hizmetinde %10 indirim avantajına kadar sunduğu sayısız teminat ile elektrikli araç kullanıcılarının inançla yol almasını sağlıyor.

03 Kasım 2023, İstanbul – Dünya genelinde ve Türkiye’de elektrikli araç pazarı süratli bir büyüme evresi gösteriyor. Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) bilgilerine nazaran 2023 yılında 39 bin 051 adet elektrikli satışı gerçekleşti ve pazar hissesi yüzde 5,9’a çıktı. Hibrit araba satışları ise 70 bin 072 adete yükseldi. 2022 yılı tıpkı devrinde yalnızca 4 bin 056 adet elektrikli ve 40.889 adet hibrit araba satışı yapılmıştı. Aksigorta’nın yapmış olduğu araştırmaya nazaran ise, elektrikli araç kullanıcılarının en büyük telaşı batarya bitimi nedeniyle yolda kalmak olarak ortaya çıktı. Yeni jenerasyon sigortacılık anlayışıyla, müşterilerinin gereksinim ve beklentilerine yönelik eser geliştiren Aksigorta, Türkiye’de bir birinci olarak piyasaya sürdüğü elektrikli araçlara özel kasko eseriyle bu tasayı sonlandırdı. Şarj bitmesi nedeniyle yolda kalan araçlara teminat tanımlayan Aksigorta, aracın sürüş esnasında şarjının bitmesi durumunda İstanbul ili özelinde yerinde şarj hizmeti sağlıyor.

Sayıları süratle artan elektrikli araç kullanıcılarının kendisini inançta hissedeceği yeni bir eser sunan Aksigorta, e-kasko ile elektrikli araç sahiplerine özel şarj hizmetinin yanı sıra sayısız teminat sunuyor. e-kasko sahipleri, yanlış şarj dolumu, aracın tamir olacağı servise uzaklık sınırsız çekim, şarj ekipmanlarının çalınması, pil teminatı  gibi yalnızca e -kasko’da bulunan pek çok teminat seçeneğine de sahip olacaklar. Birebir vakitte Aksigorta müşterileri Eşarj hizmetinde %10 indirim avantajı da elde edecek. 

İlginizi Çekebilir;  Ilgın'da 10 Kilometrelik Mahalle Yolunda Çalışmalar Tamamlandı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.