Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

EGESEM Sertifikaları Yeni Dönemde İngilizce Olacak

Ege Üniversitesinin bilgi birikimini toplumun her kısmıyla buluşturan Ege Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi (EGESEM), yeni periyotta eğitimlerinin hem niteliğini hem de niceliğini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. EGESEM’de eğitimleri tamamlayan iştirakçilere verilen sertifika artık hem Türkçe hem de İngilizce verilecek. Böylelikle eğitimlerin milletlerarası alanda tanınırlığı da artmış olacak.

EGESEM’in üniversite-toplum bağları açısından kıymetli vazife üstlendiğini lisana getiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Tam akredite, öğrenci odaklı, bir araştırma üniversitesi olarak markamızın güvenirliğini toplumun tüm kısmıyla buluşturan EGESEM, kamu kurum ve kuruşları ile özel kesimden gelen eğitim taleplerini uzman takımıyla karşılıyor. Verdiği sertifikalar ile iştirakçilerin eğitimlerdeki muvaffakiyetlerini belgelendiriyor. Yeni periyotta milletlerarası alanda da tanınması ismine sertifikalarımızı hem Türkçe hem de İngilizce olarak vereceğiz. ‘Her yaşta öğrenme’ mottosuyla üniversitemizin bilgi birikimini topluma aktaran merkezimize yeni devir çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

     “Sertifikalarımız memleketler arası tanınacak”    

    Yeni devirde eğitim yelpazesini daha da genişlettiklerini tabir eden EGESEM Müdürü Doç. Dr. Fulya Dedeoğlu Konakçı, “Eğitim programlarımız, Ege Üniversitesinin uzmanlaştığı alanlardaki yetkin akademisyenlerinin bilgi birikimleri vasıtasıyla, bireylerin dünyada yaşanan süratli değişimin gerektirdiği bilgi, marifet ve yetkinliklerini geliştirmelerine katkıda bulunmaya devam ediyor. Toplumun her yaştan bölümünü kapsayan eğitimlerimizle hayat uzunluğu tahsil ideolojisinde de öncülük ediyoruz. 2023 yılında asenkron, yüz yüze, fiyatlı ve fiyatsız çok sayıda yeni eğitimi hizmete sunmanın yanında e-Devlet onaylı sertifikalarımızı da yeniledik. Üniversitemizin milletlerarasılaşma ve öğrenci odaklılık misyonuyla koşut biçimde artık sertifikalarımız Türkçe-İngilizce olarak veriliyor. Sertifikaların memleketler arası platformda tanınırlığı açısından değerli olan bu uygulamanın yanı sıra sertifikalarımızda artık eğitim içerikleri, eğitim saatleri ve şartlar sağlandığı takdirde AKTS bedelleri de yer alacak. Öğrencilerimiz başta olmak üzere toplumun her kesitinden ömür uzunluğu tahsili benimseyen ve kendini sürekli geliştirmeyi hedefleyen tüm bireyleri eğitimlerimize davet ediyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  KODELİG'23 heyecanı başladı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.