Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Ege Üniversitesinde “Hayata El Ver” Etkinliği Düzenlenecek

Dünyada en yüksek mevt sebepleri ortasında olan ani kalp durmasına karşı yapılacak birinci yardım uygulamalarına dikkat çekmek ismine Ege Üniversitesi Atatürk Sıhhat Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Resüsitasyon Derneği işbirliği ile “Dünya Kalbi Tekrar Canlandırma Günü” kapsamında “Hayata El Ver” aktifliği düzenlenecek. EÜ 1 No’lu Yemekhane önünde düzenlenecek aktiflik, 16 Ekim Pazartesi günü saat 11.00’de başlayacak.

Tüm Ege Üniversitesi işçisini ve öğrencileri bu değerli bilgilendirme aktifliğine katılmaya davet eden Atatürk Sıhhat Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Ekşi, “Türkiye’de, Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında halkımız tarafından şahit olunan arrest hadiselerinde Temel Ömür Takviyesi (TYD) başlanması azdır. Vaktinde yapılacak tesirli ve kolay tekniklerle hastane dışındaki TYD eğitimi almış sıhhat dışı halktan kurtarıcıların süratlice müdahale etmeleriyle hayat kurtarmak mümkün olabilmektedir. Teneffüsü ve kalbi durmuş bireye gerçek müdahaleyi yapmak kadar, süratli müdahale yapmak da değerlidir. Bu duruma dikkat çekmek ve TYD konusunda farkındalık oluşturmak maksadıyla ‘Hayata El Ver’ etkinliğimi düzenliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Tiyatroya genç yetenekler kazandırma hedefiyle Mey|Diageo iş birliğinde düzenlenen PSM Atölye yeni dönem başvurularını bekliyor!

Yoruma kapalı.