Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Ege Üniversitesiden “100. Yıl Kan Bağışı Can Bağışı Kampanyası”

EÜ’de “Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri” kapsamında kan bağışı kampanyası başlatıldı

Ege Üniversitesiden “100. Yıl Kan Bağışı Can Bağışı Kampanyası”

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) “Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri” kapsamında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Merkezi tarafından kan bağışına dikkat çekmek, toplumun kan bağışı konusundaki farkındalığını artırmak ve kan bağışını teşvik etmeyi hedefiyle “100.Yıl Kan Bağışı Can Bağışı Kampanyası” başlatıldı. Kampanyanın açılış merasimine EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüçhan Sertöz, EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İhtilal Bozkurt, EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yeşim Aydınok, akademisyenler, öğrenciler, çalışanlar, hastalar ve hasta yakınları katıldı. 
Etkinliğin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Tam akreditasyona sahip, öğrenci odaklı, öncü araştırma üniversitemiz; hem sunduğu sıhhat hizmetleri hem de farkındalık eğitimleriyle şuurlu ve sağlıklı bir toplum oluşturmak için kıymetli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu sene, Cumhuriyetin 100. Yılı Aktiflikleri kapsamında  ‘Türkiye Yüzyılı’ mottosu ile pek çok aktiflik düzenliyoruz.  Bu kapsamda Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Merkezi tarafından kan bağışına dikkat çekmek emeliyle bir hafta sürecek olan 100.Yıl Kan Bağışı Can Bağışı Kampanyasını başlatıyoruz.  Tıp Fakültesi Hastanemizde, Cumhuriyetimizin 100. Yılı aktiflikleri kapsamında düzenlediğimiz bu manalı aktifliğe; öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve vatandaşlarımız ağır ilgi gösteriyor.  Bu büyük ilgiyi görmekten büyük memnuniyet duyduk. Bütün gönüllülere şimdiden çok teşekkür ediyor, 23-29 Ekim Haftası içinde tüm halkımızı kan bağışına davet ediyoruz” diye konuştu.
“Sürekli ve sistemli kan bağışına bekliyoruz”
Kan bağışının toplum sıhhatinin korunması ve geliştirilmesi istikametinde kıymetli katkı sağladığını söz eden Prof. Dr. Aydınok, “EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Merkezi, hastaların her türlü acil ve kronik gereksinimlerini karşılamakla yükümlü bir merkez. Hastalarımızın kan muhtaçlığı çok büyük. Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yılında Ege Üniversitesi Kan Merkezi olarak bu toplumsal sorumluluğa işaret etmek istedik. Bugün, doktorlarımız, öğrencilerimiz, hastalarımız ve çalışanlarımızla birlikte bu muhtaçlığa cevap oluşturmak için uğraş içerisindeyiz. 23-29 Ekim Haftası, her gün 08.30-20.30 saat aralığında, Ege Üniversitelilerin önderliğinde, tüm İzmirlileri Ege Üniversitesi Kan Merkezine kan bağışında bulunmak üzere davet ediyoruz. Bu dayanışma ruhunun istekli ve sistemli kan bağışçılarımızın artışı ile sürdürülebilir bir boyut kazanmasını diliyor, tüm İzmirlileri bu kampanya müddetinde ve bu kampanya ile sonlu kalmamak üzere daima ve nizamlı kan bağışına bekliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  adL'nin Cumhuriyet'in 100. yılına özel anlamlı Atatürk portresi 30 ekim'e kadar istinyepark'ta sergilenecek

 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.