Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Edremit Belediyesi Ülker Erke’yi unutmadı

Edremit Belediyesi Ülker Erke’yi unutmadı
Hayırsever Ülker Erke unutulmadı
Ülker Erke vefatının 3. yılında anıldı

Edremit ilçesinde Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’ni kurucusu hayırsever Ülker Erke vefatının 3. yılında Edremit Belediyesi tarafından anıldı.   

Edremit ilçesinde yeri Edremit Belediyesi’nce bağışlanan arsa üzerine annesi Ayşe Sıdka Erke’nin isminin verdiği Etnografya Müzesi’ni yaptıran hayırsever Ülker Erke vefatının 3. yıldönümünde Edremit Merkez Kabristanlığında ki mezarı başında anıldı.
 
Anma merasimine merhume Ülker Erke’nin kızı Gülsün Atmaca, damadı Cenk Atmaca, oğlu Halil Hızal, gelini Meltem Hızal, Edremit Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Cumhur Dokur ve Ayşe Sıdka Erke Etnografya Müzesi Sorumlumuz İrfan Kolçak katıldı. 

Edremit Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Cumhur Dokur, “İlçemize değerli bir kültürel bedel kazandıran merhume kıymetli Ülker Erke hanımefendiyi rahmet ve hürmet ile anıyoruz. Yeri cennet olsun” dedi. 

Hayırsever Ülker Erke, yeri Edremit Belediyesi’nce bağışlanan ve temeli 9 Eylül 1996 yılında atılan ve  9 Eylül 2001 tarihinde açılışı yapılan, annesi ”Ayşe Sıdıka Erke” isminin verdiği Etnografya Müzesi yaptırmış ve Edremitli’lere armağan etmişti.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  MSG Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Göçer'den Spotify Müjdesi

Yoruma kapalı.