Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Dünyanın en başarılı PUBG MOBILE tasarımcıları ödüllerini İstanbul’da aldı

İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın en düzgün PUBG MOBILE kadrolarının uğraş ettiği PUBG MOBILE Dünya Kupası ikinci gününde de sürat kesmedi. Bu yıl 5’incisi düzenlenen P.D.P ve World of Wonder Tasarım Yarışı ödüllerinin de verildiği turnuvada 2023 yılının en başarılı dizayncıları Shaztokyo, Al_jalid, Teg_kotya, Quixk, Mobbirdman ve Kadir Deliduman (Kayger) oldu.

Türkiye’nin birinci kere konut sahipliği yaptığı dünyanın en büyük PUBG MOBILE turnuvasında espor kadrolarının gayreti devam ediyor. 8 Aralık günü başlayan turnuvanın birinci gününü Stalwart Esports, ikinci gününü ise Alpha 7 önder kaparken tribünleri dolduran yüzlerce oyun sever de espor coşkusunu tam manasıyla yaşıyor.

Ünlü sanatkarlar Ceza ve Ece Seçkin’in sahne aldığı, Hadise’ninse bugün gerçekleşecek final gününde konser vereceği aktiflikte, graffiti sanatkarları Doğukan Oraklı (Dukstill), Tunç Dindaş (Turbo) ve Muhammed Emin Türkmen’in (MET) yapıtları de bulunuyor.

 

İşte yılın en başarılı tasarımcıları

Espor ve sanatı unutulmaz bir cümbüş ile hayranlarına sunan PUBG MOBILE Dünya Kupası, ayrıyeten hem oyuncu hem de dizayncılar için değerli bir aktifliğe daha, tekrar İstanbul’da imza attı. Turnuvanın ikinci günü gerçekleştirilen ve bu yıl 5’incisi düzenlenen Ptopia Design Project (P.D.P) ve World of Wonder mükafatları de ana sahnede verildi.

Yaratıcı vizyon ödüllerinde Güney Afrika’dan Shaztokyo, Kazakistan’dan Al_jalid, P.D.P topluluğundan Natali üzere 100’den fazla yaratıcı ve World of Wonder topluluğundan MOBBIRDMAN, QUIXK, Kadir “KAYGER” Deliduman, PMGC finaline resmi olarak davet edilerek kazanan yaratıcıların temsilcisi olarak resmi mükafatları kabul ettiler. Kendilerinin yapıtları ise turnuva boyunca PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın düzenlendiği Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda sergilenecek.

PUBG MOBILE’ın global çapta oyunculara yönelik düzenlediği bir tasarım müsabakası olan Ptopia Design Project (P.D.P) oyunculara, kendi oluşturdukları dizaynlarla oyun oynama imkanı tanıyor. Müsabaka kapsamında bugüne kadar kullanıcılar 100 binden fazla yapıta imza atarken bunlar ortasından seçilen 40’tan fazla yaratıcı giysi ve silah tasarımı de PUBG MOBILE’a eklendi.

İlginizi Çekebilir;  Karşıyakalı çocuklar eğlenirken öğreniyor

 

Her sürüm güncellemesinde 1.500.000 TL’ye yakın ödül havuzu

World of Wonder ise 2023’te 5’inci yılını kutlayan PUBG MOBILE’ın oyunculara, kendilerine mahsus bir halde oyun oynama fırsatı verdiği ve sonsuz olasılıklarla donatılmış bir UGC oyun modu. Çiçeği burnunda oyun imalcileri, gelişmiş tasarım özelliklerini kullanarak oyun parametrelerini ve bunların içinde PUBG MOBILE’ı oynamanın yeni mekaniklerini ve yollarını sunabilecek çok sayıda oyun aygıtı ve objesini ayarlayabiliyor. World of Wonder içerik üreticileri; Silah Yarışları, Mevt Maçları, Yarış, Battle Royales ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli oyun cinslerini kapsayan tecrübeler yaratabiliyorlar.

World of Wonder’ın her yeni sürüm güncelleme döngüsünde 1.500.000 TL’ye yakın (50 bin dolar) ödül havuzu ve çok sayıda oyun içi ödül içeren en az bir temalı müsabaka bulunuyor. Buna ek olarak üreticiler, “Harikalara Yolculuk” (Journey to Wonders) sistemi aracılığıyla harita oluşturarak, devamında haritalarının oynanması ve beğenilmesiyle de tecrübe puanları kazanabiliyorlar. Yaratıcı düzeylerinde yükselen oyuncular; avatar çerçeveleri, özel muvaffakiyetler ve daha fazlası üzere özel onurların kilidini açarak kendilerini usta yaratıcılar olarak da sağlamlaştırabiliyorlar.

İlerleyen 3 yıl içerisinde bu ekosisteme 100 milyon dolar yatırım yapılması plananan ‘Wonder Creators Network’ ve toplam 750.000 dolarlık ödül havuzuna sahip 2023 World of Wonder ve Ptopia Design Project yarışları ile topluluk yaratma konusu tertipli olarak geliştirilmekte ve yatırım yapılmakta.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.