Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Dünyada ilk kez bir Türk dizisinin prömiyeri Amerika’da yapıldı: Hollywood’da Şahsiyet rüzgârı esti!

GAİN’in ana sponsorlarından biri olduğu Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri, 4-5 Kasım tarihlerinde Sony Stüdyoları’nın konut sahipliğinde düzenlendi. Türk üretimlerini iki gün boyunca sinema ve dizi dünyasının önde gelen isimleriyle bir ortaya getiren aktiflikte “Atatürk” sineması ile “Şahsiyet”in ikinci döneminin dünya prömiyeri gerçekleştirildi.

 Şahsiyet II. Fasıl birinci defa Los Angeles’ta izleyici karşısına çıktı 

Dünya çapında ilgi gören ve Los Angeles’ın ikonik Sony Stüdyoları’nda gerçekleşen tertibe Meryem Uzerli, Aras Bulut İynemli, Ebru Şahin, Engin Altan Düzyatan, Fadik Atasoy, GAİN İdare Konseyi Üyesi Erkan Kilimci üzere pek çok isim katıldı. “Atatürk” sinemasının birinci gün yapılan dünya prömiyerinin akabinde, ikinci gün ise bir birinci gerçekleşti ve dünyada birinci kere bir Türk dizisinin prömiyeri Amerika’da yapıldı. Direktörlüğünü Onur Saylak’ın yaptığı, senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı, 47. Milletlerarası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’e En Âlâ Erkek Oyuncu Ödülü’nü getiren Şahsiyet II. Fasıl’ın birinci kısmı dakikalarca alkışlanırken seyirciden tam not aldı.

 

“Türkiye’nin güçlü sinema mirası ve yetenekli sanatkarları için büyük bir fırsat”

Prömiyerde konuşan GAİN İdare Şurası Üyesi Erkan Kilimci, “Güçlü hikayesi ve esaslı takımıyla muvaffakiyetini Türkiye’den dünyaya duyuran Şahsiyet dizisinin ikinci dönem heyecanını bugün birinci defa burada paylaşıyor ve diziyi GAİN aracılığıyla izleyicilerle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hepinizin bildiği üzere Türk dizi ve sinema dünyası güçlü kültürel mirası, etkileyici senaryoları ve yetenekli oyuncu takımlarıyla nam salmıştır. Bu algının yeni kuşak mimarlarından birinin de ‘Şahsiyet’ olduğuna inanıyorum. Böylesine kıymetli içeriklerin memleketler arası izleyici kitlesiyle buluşturulabilmesi de günümüzde abonelik temelli seç-izle platformlarının alametifarikası olarak karşımıza çıkıyor. Gain olarak farklı seslere, farklı renklere, vaktin değerine ehemmiyet veren, yenilikçi bir siyaset benimsiyoruz. Tıpkı vakitte bağımsız görüntü içerik yaratıcılarını da destekliyor, kesimde çok sesliliğin ve özgün üretimlerin artması için çalışıyoruz. Benimsediğimiz bu vizyon çerçevesinde, Türk kültürünü ve sanatını dünyaya tanıtan Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri üzere nitelikli tertiplerin bir modülü olmak bizleri son derece keyifli ediyor” dedi.

İlginizi Çekebilir;   14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, muhteşem Aida Operası ile sona erdi.

GAİN İdare Konseyi Lideri Ferat Alım ise “Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri, Türkiye’nin varlıklı sinema mirasını ve yetenekli sanatkarlarını memleketler arası sahneye taşımak için çok büyük bir fırsat sunuyor. Bugün buradaki yüzlere ve o yüzlerdeki heyecana baktığımızda, tertibin gücüne bir kere daha tanıklık etmiş oluyoruz. GAİN olarak Türk üretimlerinin kalitesini ve gücünü ortaya koyan; rejisiyle, senaryosuyla ve oyuncularının başarısıyla şimdiden unutulmaz imaller ortasına girmiş olan ‘Şahsiyet’in ikinci dönem prömiyerini böylesi memleketler arası bir aktiflikte gerçekleştirmenin heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz” sözlerini kullandı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.