Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Dostum 500 Sporcuyu Ağırlayacak

Dostum 500 Sporcuyu Ağırlayacak

 

İnegöl Belediyesi Tabiat Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), hafta sonu 25 farklı kentten 500 atletin katılacağı Dostumcup Oryantiring Müsabakasına konut sahipliği yapacak.

İnegöl Belediyesi Tabiat Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Oryantiring Federasyonu iş birliğinde bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek Oryantiring Şampiyonasına mesken sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Federasyon takviminde de yer alan özel yarışlarda yurt içi ve yurt dışından sportmenler yer alacak.

25 VİLAYETTEN 500 SPORTMEN KATILACAK

Dostumcup Oryantiring Müsabakası, 11-12 Kasım Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere 2 gün gerçekleştirilecek. Cumartesi günü birinci yarışlar Yararı bölgesinde ormanlık alanda yapılacak. İkinci gün ise İshakpaşa camii ve Kapalı Çarşı bölgesinde gerçekleştirilecek. Dostumcup Oryantiring Yarışı için 25 farklı vilayetten 50 kulüp toplam 500 atlet ile gayret edecek.

DÜNYA ŞAMPİYONU NOVİKOV’DA KATILACAK

Yurt içinden katılacak yarışların yanı sıra yurt dışından da Dostumcup Oryantiring Yarışı için İnegöl’e gelecek sportmenler bulunuyor. Yarışta Dünya Şampiyonu Rus atlet Valentin Novikov da yarışta uzunluk gösterecek. İki gün sürecek yarışların akabinde ödül merasimi ise Pazar günü Kent Müzesinde yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Anadolu Efes, Cumhuriyetimizin 100. Yılını Taraftarlarıyla Kutladı

Yoruma kapalı.