Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Doluluk Oranları Yüksek, Long Stay’de Talep Yoğun

Türkiye turizminin esaslı kuruluşlarından Martı Hotels & Marinas, bu yıl birinci defa düzenlenen ve bölümün tüm bileşenlerini buluşturan İstanbul Turizm Fuarı – ITF 2023’te yerini aldı. 4-5 Ekim tarihlerinde ICC – İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara, 50 ülkeden iştirakçi ve bölüm profesyonellerinin ilgisi büyük oldu. 

Martı Hotels & Marinas İdare Şurası Lideri Oya Narin, Türkiye’nin, eşsiz tarihi ve doğal hoşlukları, renkli kültürü, eşsiz coğrafik pozisyonu ve güçlü gastronomisi ile dünyanın en kıymetli turizm destinasyonlarından biri olduğunu vurgulayarak kelamlarına şöyle devam etti: 

“Türkiye turizm dalı, otelleri, restoranları, hizmet kesimi ve turistik faaliyetleri, yatak kapasitesi ve know-how’ı ile de güçlü ve rekabetçi bir yapıya sahip. Ülke iktisadının lokomotif dalları ortasında yer alan turizm, ihracat ve istihdam alanlarında da kıymetli katkılar sağlıyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 90 milyar dolar civarında gerçekleşen hizmet ihracatının yaklaşık 50 milyar dolarlık kısmını turizm oluşturmaktadır. Orta vadeli projeksiyonda, 2028 yılına kadar turizm gelirlerinin 100 milyar dolara ulaşması amacı ile turizm dalı değerli bir sorumluluk üstleniyor. Bu amaçlara ulaşılmasına, Türkiye’nin turizm potansiyelinin en ülkü halde değerlendirilebilmesine odaklanmış olan dalımız, tüm dayanak ve katkılara muhtaçlık duymaktadır” diyerek, İstanbul Turizm Fuarı üzere tertipler da turizmin tüm bileşenlerini bir ortaya getirerek, ortak paydada dalımıza kıymetli katkılar sağladığını belirtti. 

Martı Hotels & Marinas ülkesine, dalına katkı vermeye devam edecek

Türkiye turizminin esaslı kümelerinden Martı Hotels & Marinas’ın da bugüne kadar olduğu üzere ülkesine, dalına katkı sağlamaya, öncülük yapmaya devam edeceğini belirten Oya Narin, “Beklentilerin yüksek olduğu döneme, butik otellerimiz dışındaki yüksek kapasiteli Martı Resort, Martı Myra ve La Perla’da değerli bir renovasyon gerçekleştirerek girdik. Bu üç otelimizde yesyeni bir tatil anlayışı ile gerçekleştirdiğimiz güncellemeler, konuklarımızda beğeni ve takdir ile karşılık buldu. Martı Hotels & Marinas olarak dönemi, kesim paralelinde başarılı bir biçimde gerçekleştiriyoruz ve bu halde seyretmesini öngörüyor, temenni ediyoruz. Butik otellerimiz, resort’larımız ve marinamızda yakaladığımız doluluk oranlarının yanı sıra long stay – uzun konaklamada karşılaştığımız ağır talep ise, hizmet kalitemizi de ortaya koyması açısından bizler için farklı bir mana ve memnunluk kaynağı” açıklamasında bulundu. 

İlginizi Çekebilir;  Uluslararası Çocuk Cerrahisi Uzmanlarına Ege'de Hipospadias Eğitimi Verildi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.