Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Doğal Yaşam Parkı’na ziyaretçi akını

Doğal Ömür Parkı’na ziyaretçi akını

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Ömür Parkı, okulların orta tatilinde ziyaretçi akınına uğruyor. Tatilini verimli geçirmek isteyen çocuklar Doğal Hayat Parkı’nda hayvanları yakından görerek, eğlenceli saatler geçiyor.

127 çeşitte bin 400 hayvana konut sahipliği yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayat Parkı ağır günler yaşıyor. Okulların orta tatile girmesiyle birlikte ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Aileler, havaların da hoş gitmesiyle çocuklarını teknolojiden uzak tutmak, tatillerini yararlı halde pahalandırmak için Büyükşehir Belediyesi Doğal Ömür Parkı’na getiriyor. Hayvanları yakından görme imkanı bulan çocuklar, tabiat içinde keyifli vakit geçiriyor. 650 dönüm arazi üzerine konseyi olan Doğal Hayat Parkı’nda maymun, tavşan, şempanze, kanguru, kaplan, aslan, ayı, timsah, yılan ve kuş cinsleri en fazla ilgi çeken hayvanların başında geliyor.
YERLİ VE YABANCILARDAN AĞIR İLGİ
Antalya Doğal Ömür Parkı Sorumlu Veteriner Tabibi Aygül Arsun, orta tatil periyodunda ziyaretçi akınına uğradıklarını belirterek, “Ara tatilin başlamasıyla her gün binlerce ziyaretçiyi kabul ediyoruz. Çocuklar aileleri birlikte hayvanları yakından inceleyip, tabiat ile iç içe olan ortamımızda piknik yapma bahtları oluyor” dedi. 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Setur'dan "Eylül'de Tatile Devam" Diyenlere Yeni Öneriler

Yoruma kapalı.