Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Ditaş Grup Tedarikçi Günü: Birlikte Daha Güçlüyüz

Ditaş Küme, 2023 Tedarikçi Doruğunu iş ortaklarının iştiraki ile Ditaş Küme Niğde fabrikasında  düzenledi. Dövme kapasitesinin artırılması için yatırımı yapılan iki dövme presi de birebir tedarikçilerle bir arada fabrikada yapılan bir merasim ile hizmete alındı.  

 

Kurulduğu günden bu yana hem Türkiye iktisadına hem de Niğde’nin kalkınmasına takviye olmaya devam eden; kalite, tasarım, Ar-Ge, teknoloji yatırımları ve sürdürülebilirliğe verdiği ehemmiyet ile öne çıkan Ditaş Küme, iş ortaklarıyla son gelişmeleri ve  iş birliğini güçlendirme fırsatları kıymetlendirmek emeliyle  Tedarikçi Tepesinin ikincisini düzenledi. Aktiflik, tedarikçileriyle daha yakın çalışma, sıkıntıları çözme, yeni fikirlerin paylaşılması ve iş birliği fırsatlarını keşfetme imkanı sağladı. Ayrıyeten, sürdürülebilirlik ve muvaffakiyet için tedarik zincirine katkı sağlama yolları da tartışıldı.

 

Ditaş’ın büyüme planları çerçevesinde yatırımına sene başında başladığı yeni dövme preslerinin de devreye alınması Tedarikçiler ile birlikte gerçekleştirildi. Yapılan yeni yatırım ile Ditaş, dövme kapasitesi yüzde 30 artırdı. 

 

Birlikte Daha Güçlüyüz

Daha yakın bir çalışma ortamı,  ortak amaçlar ve kıymetlerin vurgulanması fırsatı sunan 2023 Tedarikçi  Zirvesi, “Birlikte Daha Güçlüyüz” teması altında gerçekleştirildi. Kesimde yeşil mutabakat ve sürdürülebilirlik konusu da ele alındı. 

 

Doğan Holding CFO’su Bora Yalınay, finansal açıdan iş birliği ve geleceğe yönelik stratejileri paylaşırken; “Türkiye’nin birinci rot üreticisi ve en büyük araç üreticilerinin A sınıfı tedarikçisi olma bayrağını elinde tutan Ditaş Küme, 50 yıllık esaslı geçmişini birçok muvaffakiyet ile taçlandırmıştır. Doğan Holding’in benimsemiş olduğu insan, toplum ve etrafa katkı sağlayacak ‘sorumlu yatırım’ anlayışını birinci günden benimsemiş olan Ditaş, tüm yatırımlarını bu çerçevede hayata geçirerek sürdürülebilirlik konusunda da kesimine öncülük etmektedir. Bu muvaffakiyetlerin gerisindeki en büyük güç ve rol elbet iş ortaklarımızın. Bu uzun soluklu seyahatte birlikte yürüdüğümüz için teşekkür ederiz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'nın aktifleri 122 milyar TL'ye ulaştı

 

Ditaş Küme Genel Müdürü Osman Sever, piyasalar, fiyat artışları, iş birliği, büyüme trendleri, 2024 projeksiyonları, eser geliştirme ve tedarikçilerden beklentilerle ilgili görüşlerini paylaştı; “Ditaş Grup’un yarım asırlık öyküsünde yanında olan siz kıymetli iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İleri görüşlü yatırımcı şuuru ile hareket eden Niğdeli hemşerilerimizin 1970’li yıllarda yaptıkları teşebbüsle kurulan Ditaş, ülkemizin birinci otomotiv tedarik sanayi şirketlerinden biri olma özelliği taşıyor. Ayrıyeten Anadolu’da kurulan öncü sanayi şirketlerinden. Yaptığımız şirket alımları ve yatırımlar ile birlikte hem Niğde hem de Bursa lokasyonumunda, şirketlerimizi büyütmeye sizlerle devam ediyoruz. Hem üretim altyapısına hem de operasyonel gelişime dönük teknoloji yatırımlarımız çerçevesinde robotik çizgileri devreye alarak verimlilik, sürdürülebilirlik ve kalite amaçlarımızı gerçekleştiriyoruz, yatırımını tamamladığımız dövme presleri ile de kapasitemizi artırıyoruz” dedi.

 

Ditaş Grup’un Tedarikçi Doruğunda firmalara 3 kategoride ödül takdim edildi. Gösterdiği performans ile Norm Civata San. Ve Tic. A.Ş. Kalite Mükafatını, sürdürülebilirlik çalışmaları ile Mondi Turkey Oluklu Mukavva A.Ş. ise Sürdürülebilirlik Mükafatını aldı.  20 seneyi aşkın bir müddettir iş birliği sürdürülen 9 tedarikçi de Kıdem Mükafatı ile onurlandırıldı. 

 

DİTAŞ Hakkında

Ditaş Doğan Yedek Kesim İmalat ve Teknik A.Ş. rotbaşı, rotil, rotkolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu üzere araç alt yapı kesimlerini üretmek maksadı ile 1972 yılında kurulmuş, 1978 yılında faaliyete geçmiş ve günümüzde yıllık 7 milyon 800 bin adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük OE’ye üretim yapan rot üreticisidir. Çoğunluk payları Doğan Şirketler Kümesi Holding A.Ş.’ye ilişkin olan DİTAŞ, 50 yılı geçen başarılı geçmişi ile direksiyon ve süspansiyon sistem modülleri üretiminde, yurtiçine olduğu kadar yurtdışı araç üreticisi firmalara da yüksek kaliteli yepyeni eser sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Sandıkçı'ya Sevgi Seli

2021 yılında Bursa’da yer alan Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %70’ini satın alarak büyüyen şirket, Niğde’de 20.000 m²’si kapalı alan olmak üzere toplam 155.000 m²’lik bir alanda; tecrübeli ve eğitimli 340’a yakın çalışanıyla, Bursa’da 3 farklı fabrikada 250ye yakın çalışanı ile üretim yapmakta, müşteri isteklerini vaktinde karşılayan tasarım kabiliyeti, saha kurallarında simüle eden prototip test tesisleri, çağdaş ve yeni makine parkı, esnek üretim prosesleri ile kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir. ISO 14001 etraf idare sistemi sertifikası, ISO 50001 güç idaresi sertifikası, IATF 16949:2016 otomotiv tedarikçileri kalite sistemi sertifikası, ISO 45001 İş Sıhhati ve Güvenliği İdare Sistemi Evrakı, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası, TISAX dokümanı, ISO9001 ve Ford Q1 kalite sertifikasına sahiptir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.