Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

DEÜ’lü Sağlıkçılar Kamu Spor Oyunları’na Damga Vurdu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında İzmir’de düzenlenen Kamu Spor Oyunları’na Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) damgasını vurdu. Turnuvada DEÜ’lü atletler, 3×3 Erkek Basketbol turnuvasında birincilik; Bayan Voleybolunda ise ikincilik elde ettiler. Tamamı doktorlardan oluşan sportmenler, muvaffakiyetlerini paylaşmak için DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret ettiler.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İzmir genelinde düzenlenen Kamu Spor Oyunları’nda elde ettiği başarılarla gururlandırdı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen turnuvada DEÜ’lü atletler, 3×3 Erkek Basketbol turnuvasında birincilik; Bayan Voleybolunda ise ikincilik elde ettiler. Kamu kurumları ortasındaki iş birliğini güçlendirmek ve spor yapma alışkanlığı kazandırmak amacıyla 81 vilayette eş vakitli olarak yapılan oyunlardan zaferle dönen sağlıkçılar, sevinçlerini paylaşmak için DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı Üniversite Rektörlüğünde ziyaret ettiler. Tamamı Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi bünyesinde görev yapan tabiplerden oluşan atletleri başarılarından ötürü tebrik eden Rektör Hotar, sporcuların kupa ve madalyalarının muvaffakiyet öykülerini dinledi.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

“Sporcu Üniversitemiz, başarılarına bir yenisini daha ekledi” diyen Rektör Hotar, “Üniversitemizin sıhhatte bir marka haline gelen Araştırma Uygulama Hastanesi, spor alanında da yeteneklerini ortaya koyarak; basketbol ve voleybol branşlarında hepimizi gururlandıran muvaffakiyetler elde etti. Atletlerimizin heyecanlarına ortak olduğumuz ziyarette, gelecek periyot gayelerini de kendilerinden dinleme fırsatı da yakaladık. DEÜ Rektörlüğü olarak sporun gelişimine hizmet edecek yatırımlarımızı fertlerimizle buluşturmaya devam edeceğimizi tabir etmek istiyorum. Genç atletlerimizi bir kere daha kutluyor, her alanda başarılarının sürmesini diliyoruz. Yolunuz açık olsun” dedi.

HOTAR’A TEŞEKKÜR

Elde ettikleri başarıyı kıymetlendiren DEÜ 3X3 Basketbol Ekibi kaptanı, DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Dr. Eren Akın, birinciliğe giden yolda İzmir’de yaptıkları 5 maçı da kazanarak namağlup halde şampiyonluğa ulaştıklarını tabir etti. Dayanaklarından ötürü DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’a teşekkür eden Aydın, sonraki maksatlarının 18-22 Ekim tarihlerinde Denizli’de düzenlenecek bölgesel turnuvada muvaffakiyet elde etmek olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir;  100.Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nun 2. etabında bisikletçiler Amasya'dan Havza'ya pedal basacak

SPORCU ÜNİVERSİTESİ

Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi ve Fevziye Hepkon Spor Bilimleri ve Atlet Sağlığı Uygulama Araştırma Merkezi ile spor bilimleri alanlarında çeşitli bilimsel araştırmalar gerçekleştiren, alanında ehil spor eğitmenleri yetiştiren ve ulusal atletlere mesken sahipliği yapan Dokuz Eylül Üniversitesi, altyapı yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. DEÜ, yarı olimpik yüzme havuzu, atletizm pisti, spor salonları, futbol ve basketbol alanları, okçuluk alanı, salon hokeyi alanı, fitness salonları, tenis kortları, paintball alanı üzere birçok tesisi yerleşkelerinde öğrencilerinin ve mensuplarının hizmetine sunmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.