Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Derince’de inşa edilen Cemevi yükseliyor

Kente kazandırdığı yeni yapılarla vatandaşların toplumsal ve kültürel manada bütünleşmesine katkıda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamdaki yerlerin inşasını ağır bir biçimde sürdürüyor. Kocaeli genelinde ibadethanelere her türlü takviyesi veren Büyükşehir, Derince’de inşa edilen Cemevinde bodrum katın tabliye kalıp ve donatı çalışmasına devam ediyor.

 

BODRUM KATIN BETONU ATILACAK

Derince Sopalı Mahallesinde inşasına başlanan Cemevi için yapının inşa edileceği alanda Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı takımları bodrum katın tabliyesinin kalıp ve donatı çalışmalarını gerçekleştiriyor. Önümüzdeki günlerde bu katın tabliye betonu atılacak. Cemevi bodrum, yer ve 3 adet olağan kat olarak inşa edilecek. Binanın taban alanı 800 metrekare ve toplam inşaat alanı ise 4 bin 45 metrekare olarak yapılacak.

 

DEDE ODASI VE KONFERANS SALONU

Cemevi’nin yapılması planlanan katlarında şu yerler yer alacak; Bodrum katı; Cenaze Alanı, Kazan Dairesi, Bay abdesthane, Paklık Odası, Morg, Gasilhane, Güç Odası, Mekanik Oda, Bay Bayan tuvalet, 2 adet Asansör, Yer katında; Yemekhane, mutfak, 2 adet asansör, eser satış, fuaye alanı, güvenlik, idari ofis,  lavabo, engelli tuvalet, 1. Kat; Ofis, Kütüphane, K. Depo, 2 adet Asansör, sekretarya, Ş. Müdür odası, idari ofis, Ş. Lider Odası, Dede Odası, Muhasebe, 2. Kat; Konferans Salonu ( 240 kişi), Kulis, 2 adet asansör, Gençlik K., Eğitim Salonu (4 adet ), Bayan K., Reji Odası, 3 Kat; Cem Salonu, Bay-Bayan Cem Giriş, Lokma Odası, 2 adet Asansör.   

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yarımburgaz Semt Konağı'nın açılışı için geri sayım başladı

Yoruma kapalı.