Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

DenizBank 845 Milyon Dolar ile 2023’ün ikinci yarısındaki en büyük sendikasyonu gerçekleştirdi  

DenizBank 845 Milyon Dolar ile 2023’ün ikinci yarısındaki en büyük sendikasyonu gerçekleştirdi

 

 

DenizBank, sendikasyon kredisini yüzde 134 oranında yenileyerek 845 Milyon Dolara yükseltti. 22 ülkeden 48 iştirakçiyle gerçekleşen süreç, bu yılın ikinci yarısında gerçekleştirilen en büyük ve en geniş iştirakli sendikasyon kredisi oldu. İşlemde afet bölgesindeki çiftçilerin ve yenilenebilir güç yatırımlarının finansmanı sürdürülebilirlik performans amaçları olarak yer aldı.

 

Banka, sendikasyon kredisinin kullandırılacağı projelerin de dahil olduğu sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarını, 30 Kasım – 12 Aralık 2023 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek dünyanın en kıymetli iklim konferansı COP28’de paylaşacak.

 

 

Emirates NBD Capital, Mashreqbank, Standard Chartered Bank ve The Commercial Bank koordinatörlüğünde gerçekleşen işlemde Emirates NBD Capital, Mashreqbank, SMBC Group ve Standard Chartered Bank ESG (Çevresel, Toplumsal ve Kurumsal Yönetişim) Koordinatörü olarak yer aldı.

 

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, sağlanan sendikasyona ilişkin yaptığı değerlendirmede, “DenizBank olarak, Türkiye’nin sürdürülebilir dönüşümünü kolaylaştırma misyonuyla hareket ediyoruz. Sadece sağladığımız finansman ve verdiğimiz krediyle değil, ürettiğimiz teknoloji ve kurum içi kapsayıcılık politikalarımızla da bu yaklaşımı benimsiyoruz. Yenilediğimiz sendikasyon kredimiz ile de geleceğimiz için kıymetli iki mevzuya odaklanıyoruz. Birincisi, ülkemizdeki tarım yerlerinin büyük kısmının bulunduğu afet bölgesindeki çiftçilerimizi ayağa kaldırmak ve bu bereketli topraklarda ziraî üretimin devamlılığını sağlamak üzere ek kaynak yaratmak. İkincisi, ülkemizin karbon nötr olma amaçlarını de desteklemek üzere, yenilenebilir güç yatırımlarına takviye sunmak. Gelecek jenerasyonlara karşı üstlendiğimiz sorumluluğumuzla verdiğimiz bu taahhütlere milletlerarası piyasalar tarafından gösterilen itimat, motivasyonumuzu daha da artırıyor. 844 Milyon Dolarlık yeni sendikasyon kredimiz ile Bankamızın iktisada kazandırdığı taze kaynak ölçüsü 2023 yılı başından bu yana 2 Milyar Doları aştı” dedi.

 

Banka olarak iklim değişikliğinin su üzerindeki tesiri konusuna özel kıymet atfettiklerini tabir eden Ateş, kelamlarına şöyle devam etti: “Dünyamızın yüzde 70’i sularla kaplı, bunların yüzde 2,5’i tatlı su ve yalnızca yüzde 1’i insan kullanımı için ulaşılabilir. Su kaynakları üzerindeki iklim krizi kaynaklı baskı, su ile kontaklı tarım, güç, hayvancılık, turizm üzere bölümlere de sirayet ediyor. Bu nedenle, canlı popülasyonunu tehdit eden plastik atık kirliliği de dahil olmak üzere bu mevzuyu bütüncül olarak sahipleniyoruz. Geçtiğimiz Ağustos ayında, karbon ayak izi idaresi konusunda teknolojik tahliller geliştiren teşebbüsümüz Erguvan’a yaptığımız yatırım da tekrar doğal kaynakların korunması ve iklim risklerinin idaresi konusundaki kararlılığımızın bir göstergesi. Sürdürülebilirlik odaklı bütün bu çalışma ve taahhütlerimizi, Aralık ayında, hissedarımız Emirates NBD iş ortaklığında Dubai’de gerçekleşecek iklim konferansı COP28’de dünya kamuoyuyla paylaşacak olmaktan da ayrıyeten memnunluk duyuyoruz. İşlemimizin güzel, uğurlu olmasını diliyorum.”

 

İlginizi Çekebilir;  ChatGPT Destekli Müşteri Deneyimi Yönetimi'nde Yeni Dönem: "ExaironGPT" Çözümü

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.