Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Darüşşafaka Koşucuları Eğitim İçin Bir Kez Daha Kıtaları Aştı

 

Darüşşafaka Koşucuları Eğitim İçin Bir Kere Daha Kıtaları Aştı

 

Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nda 1.251 koşucu, “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” diyerek adımlarını bu yıl kuruluşunun 160. yılını kutlayan Türkiye’nin eğitim çınarı, Darüşşafakalı öğrenciler için attı.

 

Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olma özelliğine sahip olan Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka Cemiyeti’nin “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” projesini 1.251 koşucu destekledi. Darüşşafaka koşucuları, maratonda adımlarını bu yıl zelzeleden etkilenen daha fazla çocuğa Darüşşafaka çatısı altında yatılı ve nitelikli eğitim imkanıyla buluşturabilmek için attı. 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları yerleşkesinin kapasitesini artıracak biçimde yine inşa edilmesi projesine desteklemek hedefiyle koşan Darüşşafaka gönüllülerini; Darüşşafaka Cemiyeti İdare Şurası Lideri ve üyeleri, Darüşşafaka öğretmenleri, öğrencileri ve çalışanları da yalnız bırakmadı.

Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu’nda, “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” projesi ile bir ortaya gelen koşuculara teşekkür eden Darüşşafaka Cemiyeti İdare Şurası Lideri Oğuz Güleç, “Kahramanmaraş ve Hatay sarsıntıları ne yazık ki 4 milyonun üzerinde çocuğumuzu etkiledi. Kimisi ailesini, konutunu, okulunu ve öğretmenlerini kaybetti. Darüşşafaka olarak tüm imkanlarımızı zorlayarak sarsıntı bölgesinden daha fazla çocuğumuza yanında olabilmek için çalışıyoruz. Bildiğiniz üzere bu yıl zelzele bölgesinden 100 çocuğumuza Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 5. sınıftan liseden mezun oluncaya kadar 8 yıllık tam burslu, yatılı, nitelikli eğitim imkanı tanıdık. Ayrıyeten zelzele bölgesindeki 100 öğrenciye de burs ve uzaktan eğitim dayanağı sağladık. Daha fazla çocuğumuza eğitimde fırsat eşitliği tanıyabilmek için de Darüşşafaka Eğitim Kurumları yerleşkesinin kapasitesini artıracak formda yine inşa etmeyi planlıyoruz. Koşucularımız bu maksat için adımlarını attı.” diye konuştu.

Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu Türkiye İş Bankası Maratonu’na taşıyan Darüşşafaka gönüllüsü koşucuları, 20 Kasım’a kadar bağış kampanyalarını sürdürecekler. Darüşşafaka Cemiyeti İdare Şurası Üyeleri Koşu Ekibi ismine kampanya yürüten İdare Heyeti Üyesi Büşra Giray’ın kampanyasını https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC102443 linkinden, Darüşşafaka Öğrencileri Koşu Grubu ismine kampanya yürüten 11. sınıf öğrencisi Beğenilen Kaplı’nın kampanyasını ise https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC103221 linkinden 20 Kasım tarihine kadar desteklenebilecek.

İlginizi Çekebilir;  Kabile toplantısı ne zaman yapılacak? Kabilede hangi konular ele alınacak?

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.