Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir Körfezi şenlenecek

Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir Körfezi şenlenecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, deniz tutkunlarını Cumhuriyet’in 100. yılında bir ortaya getiriyor. 27-29 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 6. İzmir Körfez Festivali’nde yelkenler Cumhuriyet’e açılacak. Denizdeki rekabete konserler, şovlar ve atölyeler eşlik edecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenleyeceği İzmir Körfez Şenliği ile Cumhuriyet’in 100. yılında yelkenler Cumhuriyet’e açılacak. İzmir Körfezi 27-29 Ekim tarihleri ortasında üç gün boyunca optimist, laser, kano, dragon yarışları, yat yarışları ve yüzme aktiflikleri ile açık su yüzme yarışlarına sahne olacak.

Çeşme’den İzmir Marina’ya yat yarışı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğindeki İzmir Körfez Şenliği Türkiye Yelken Federasyonu, Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK), İZDENİZ, İZSU, Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka Spor Kulübü, Göztepe Spor Kulübü, Arkas Spor Kulübü ve Avek Otomotiv takviyesiyle düzenleniyor. İzmir Körfez Şenliği birinci gününde birbirinden hoş etkinliklere sahne olacak. 100. Yılda 100 Mil Yat Yarışı, Çeşme’den başlayıp Cumartesi günü İzmir Marina’da son bulacak.

Yatlar 29 Ekim Pazar günü saat 12.15’te İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in Cumhuriyet Meydanı’ndan vereceği start ile bu kere de İç Körfez yarışında çaba edecek. 35 yatın katılacağı yarışın ödül merasimi ise saat 17.30’da İzmir Marina’da olacak.

Söyleşi, atölye, konser

27 Ekim Cuma Günü su altı fotoğraf sanatkarı Murat Kaptan’ın yapıtları Konak, Pasaport, Karşıyaka ve Alsancak iskelelerinde sergilenecek. 27 Ekim Cuma günü saatler 16.30’u gösterdiğinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda (Karantina) karoke aktiflikleri ile Zeybek Takımı Halk Oyunları şenliğin coşkusuna ortak olacak. Saat 17.15’de ünlü oyuncu ve muharrir Korhan Abay “Yarışmaç” isimli özgün ve eğlenceli müsabakası ile ilgi çekecek. Karantina’da saat 18.40’ı gösterdiğinde ise “Olta Balıkçılığı ve Gemici Düğümleri Atölyesi” düzenlenecek. 2010 yılında İzmir’ de kurulan, 90’lar Türk pop müziğini kendi üslubuyla yorumlayan Odak Band kümesi saat 19.45’de dinleyiciler ile buluşacak. Akabinde ise hip hop gösterisi olacak. Saatler 21.30’u gösterdiğinde ise gezgin ve müzisyen Ayhan Sicimoğlu 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda “deniz” bahisli söyleşiyle İzmirliler ile buluşacak. Akabinde kendine has şekliyle müziğini yorumlayacak.

İlginizi Çekebilir;  Mudanya'da 10 kasım'da tek yürek

Kulaçlar Cumhuriyet’in 100. Yılı için atılacak

28 Ekim Cumartesi günü ise kulaçlar 100. Yıl Açık Su Yüzme Cumhuriyet Kupası için atılacak. Saat 09.00’da Narlıdere-Güzelbahçe kıyı yolundaki Maltepe otobüs durağı gerisinden start verilecek yarışa, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ile yaklaşık 300 kişinin katılması bekleniyor. Ayrıyeten gün boyunca 7-15 yaş ortası 400 çocuğun katılacağı Optimist ve Laser Yelken Yarışları Avek Karşıyaka Yelken Kulübü’nde, 100. Yıl Kano-Kürek Cumhuriyet Kupası Bostanlı Balıkçı Barınağı ile Karşıyaka Belediye Tesisleri ortasında, Dragon Müsabakaları ise İnciraltı İzmir Kayıkları Kano Tesisleri’nde gerçekleştirilecek. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda ise saat 19.30’da Stalk Band, saat 21.30’da Serkan Yıldız konseri sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

29 Ekim Pazar günü de saat 12.15 ile 17.00 saatleri ortasında Alsancak, Karşıyaka ve Göztepe kıyılarından izlenebilecek Körfez içi Yat Yarışı düzenlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.