Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Cuma Buluşması

·         Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Cuma Buluşmaları kapsamında Musalla Bağları Mahallesi’nde vatandaşlarla bir ortaya geldi. Cuma Namazını Dokumacılık Pazarı Elmalılı Hamdi Yazır Cami’nde kılan Lider Pekyatırmacı namaz sonrasında vatandaşlarla görüştü.  

Selçuklu’da her hafta ilçenin farklı bir noktasında gerçekleştirilen Cuma Buluşmaları vatandaş ve belediye ortasında köprü olmaya devam ediyor. Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı’nın vatandaşlardan gelen istek ve teklifleri dinlediği Cuma Buluşmalarının bu haftaki adresi Musalla Bağları Mahallesi Dokuma Pazarı Elmalılı Hamdi Yazır Cami oldu. Lider Pekyatırmacı namazın akabinde mahalle sakinleri ve esnafla görüştü.

Cuma Buluşmalarında Lider Pekyatırmacı’ya Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Ak Parti Selçuklu İlçe Lideri Asım Ceyhan, Selçuklu Muhtarlar Derneği Lideri Mustafa Avcıoğlu, Musalla Bağları Mahalle Muhtarı Uğur Kaplan, Selçuklu Belediyesi lider yardımcıları, meclis üyeleri ve ünite müdürleri eşlik etti. 

Başkan Pekyatırmacı “Filistinli kardeşlerimizin yanındayız her zaman” 

Terör Devleti İsrail’in Filistin halkına yönelik olarak zulmünün bütün dünya tarafından izlendiğini tabir eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı; “Biz her vakit Filistin Devletinin ve Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Her vakit Filistin’in, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın savunucusuyuz, onlarla birlikteyiz ve birlikte olmaya da devam edeceğiz. Bizim için Filistin demek özgürlüğe kavuşmayı, Mescidi Aksa demek birinci kıbleyi, Kudüs demek ise ecdadı hatırlatıyor. Yıllardır İsrail’in bu topraklarda yaptığı işgale, hukuksuzluğa ve barbarlığına şahitlik ediyoruz. Yeniden son günlerde Filistinli kardeşlerimiz güç günler geçiriyor. Yaklaşık 1 haftadır düzenlenen kara ve hava operasyonları ile Gazzeli kardeşlerimiz İsrail idaresi tarafından katledildi. Çocuklar başta olmak üzere yüzlerce Gazzeli hayatını kaybederken, binlercesi konutlarından oldu. Ülke olarak mazlum ve mağdurun yanında,  dünya mazlumların sesi olmaya dün olduğu üzere bugün de devam ediyoruz. Yaşanan bu şiddet ve zulmün son bulması, dünya üzerinde sevgi, barış ve kardeşliğe en çok muhtaçlık duyduğumuz bu günlerde bilhassa İslam dünyasının yaşadığı meşakkatlerin bir an evvel sona ermesi en büyük temennimizdir.” Formunda konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Pekyatırmacı 19 Ekim Muhtarlar Günü'nde Selçuklu'nun Muhtarlarını Ağırladı

Başkan Pekyatırmacı; “Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan hemşehrimiz Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Musa Esat Kaya’ya Allahtan rahmet, yakınlarına ve silah arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” Dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.