Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi esnaf odalarını ağırlıyor

Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi esnaf odalarını ağırlıyor
Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi, İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Lideri Doğan Kılıç ve oda yöneticilerini ağırladı. 
Merkezin mutfaklarını ve eğitim salonlarını gezen Doğan Kılıç ve beraberindeki heyet, merkezle ortak eğitim projeleri gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti. 
Karşıyaka Belediyesi’nin Ege’nin mutfak kültürünü yaşatmak ve gastronomi alanında uzmanlar yetiştirmek üzere hayata geçirdiği Cordeilon Mutfak Sanatları Merkezi meslek odalarının beğenisini topluyor. İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Lideri Doğan Kılıç ve oda yöneticileri, Karşıyaka Belediye Meclisi Esnaf ve Pazar Yerleri Kurulu Lideri Mithat Salepçioğlu ve kurul üyelerinin eşliğinde Cordelion Mutfak Sanatları Merkezini ziyaret etti. Heyet sıcak ve soğuk mutfaklar, demo sınıfı, barista eğitim alanı ve stant salonunu gezdi; alanında uzman şefler ve akademisyenler tarafından verilen eğitimler ile düzenlenen atölyeler hakkında bilgi aldı. 
PROFESYONELLER YETİŞTİRİLİYOR
Ödüllü projeler gerçekleştiren merkezin gastronomi alanına kıymetli bir hizmet verdiğini söyleyen Komite Lideri Mithat Salepçioğlu, “Karşıyaka Belediye Liderimiz Dr. Cemil Tugay’ın vizyon projelerinden biri olan Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi, profesyonel mutfakları, donanımlı eğitim alanları, uzman eğitmen takımı ve akademi dayanağıyla değerli bir muhtaçlığa karşılık veren bir merkez oldu. Düzenlenen eğitimlerle mutfak profesyonelleri yetiştirmenin yanı sıra atölyeler ile mutfağa ilgi duyan yurttaşların kendilerini geliştirmelerine imkân sunuyor. Gerçekleştirilen sergilerle kadim kültürümüzü de genç jenerasyonlara aktarıyor. Meslek odalarının iş birliği ile yapılan bu pahalı hizmeti bir adım öteye taşıyacağız” diye konuştu. 
GÜÇ BİRLİĞİ 
İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Lideri Doğan Kılıç, tesisin kapasitesi ve eğitim programlarına yönelik beğenisini tabir ederek, “Karşıyaka Belediyesi’nin ortaya koyduğu hizmet mesleğimizin gelişimine sunduğu katkı için Lider Dr. Cemil Tugay’a teşekkür ediyoruz. Oluşturulan tesis ve eğitim programları muhtaçlık duyulan profesyonel işçinin yetiştirilmesi için değerli bir muhtaçlığa yanıt veriyor. Ortak teorik ve pratik eğitim projeleri gerçekleştirerek biz de bu eğitime takviye sunmaktan memnunluk duyacağız” tabirlerini kullandı.
 

İlginizi Çekebilir;  Kocaeli Büyükşehir, Eren Bayırı Camii'nin dayanıksız minaresini yeniledi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.