Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Çok Yaşa Cumhuriyet 100. Yıl Beste Yarışması

”ÇOK YAŞA CUMHURİYET 100. YIL MARŞI BESTE YARIŞMASI” KAZANANI AÇIKLANDI: BİN EMEKLE BİN SABIRLA KURDUĞUN CUMHURİYET 100. YAŞINDA…

 

Uluslararası Genç Başkanlar ve Teşebbüsçüler Derneği (JCI) Bahçeşehir Şubesi tarafından Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ”Çok Yaşa Cumhuriyet 100. Yıl Marşı Beste Yarışması” Ödül Töreni’nde finale kalan eserler BAU Polifonik Koro eşliğinde yeniden seslendirildi ve birinci 3 eser ödüllendirildi.

Müzik öğretmeni Parıltı Sarpdere TatÇok Yaşa Cumhuriyet 100. Yıl Marşı adlı yapıtı ile Birincilik mükafatına layık görüldü. Eser kelamları ve bestesiyle dinleyenleri duygulandırdı.

 

Uluslararası sivil toplum kuruluşu olan JCI Genç Önderler ve Teşebbüsçüler Derneği Bahçeşehir Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Çok Yaşa Cumhuriyet 100.Yıl Marşı Beste Yarışması” kazananları açıklandı. 2023 JCI Bahçeşehir Lideri Burcu Çoban konuşmasında, ‘’JCI Bahçeşehir, gençlerin potansiyelini keşfetmelerine, topluma daha güzel hizmet etmelerine ve değişim yaratmalarına yardımcı olmayı misyon edinmiş bir tertiptir. Bu gece, Türkiye’nin bağımsızlığı ve Cumhuriyetin kazanımlarını gelecek jenerasyonlara aktarabilmek için yazılan yapıtların, bu ülkenin vatandaşlarının ne kadar büyük bir yetenek ve güce sahip olduğunu göstermesi açısından son derece değerlidir.’’ dedi.

BAU POLİFONİK KORO EŞLİĞİNDE YİNE SESLENDİRİLDİLER…

”Çok Yaşa Cumhuriyet 100. Yıl Marşı Beste Yarışması” Gala Gecesinde finale kalan eserler BAU Polifonik Koro eşliğinde yeniden seslendirildi. Türkiye Polifornik Korolar Derneği Lideri Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Mustafa Apaydın, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Salih Aydoğan, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Can Aksel Akın, İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MÜZED Temsilcisi Doç. Dr. Yavuz Durak, M3 Works Kurucusu ve Müzisyen Erdem Genç, MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Koro Şefi Genel Sanat Yönetmeni Masis Aram Gözbek ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. İdeal Özgür’ün yer aldığı Heyet Heyetinin değerlendirmeleri sonucunda; 

İlginizi Çekebilir;  Kentin en coşkulu festivaline büyük ilgi

Birincilik ödülüne Sarpdere Tat Çok Yaşa Cumhuriyet 100. Yıl Marşı adlı yapıtı ile layık görüldü.

İkincilik mükafatına ise Göksel Çetin Daha Birçok Yüzyıllara adlı yapıtı ile, Üçüncülük ödülüne ise İlke Gülye Köse 100.Yıl Marşı adlı yapıtı ile layık görüldü.

“ÇOK YAŞA CUMHURİYET!”

Geceye BAU Polifonik Koro, Zeybek ve Halk Oyunları grubu performansları ile eşlik etti. Gecenin sonlarına hakikat Heyet üyelerinden Doç. Dr. Yavuz Durak piyano başına geçti ve salondaki herkes eline Türk bayrağı alarak 100. Yıl Marşını söyledi.  

Genç Başkanlar 100. Yıl Marşı Beste Yarışı ile finalist 100. Yıl Marşlarının bestelenmesine ve  kazanan 100. Yıl Marşının  Cumhuriyetimize kazandırılmasına  öncülük ettiler. Gecede herkes Gururla ve Coşkuyla Çok Yaşa Cumhuriyet dedi… 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.