Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Çok Satanlar Listeleri Kaldırılsın mı?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Kocaeli Kitap Fuarı’nda gazeteci Ersin Çelik, eğitimci Yavuz Yiğit, Gri Koç, Altay Cem Meriç ile Kocaeli’deki münazara şampiyonları Atakan Kubat, Zeynep Hande Kaymaz, Gülçin Kocaman, Dilara Akgül, kitapçılarda en çok satanlar kısmı kaldırılmalı mı konusunda münazara müsabakasında bir ortaya geldi.

 

ÜNLÜLER VE MÜNAZARA ŞAMPİYONLARI

Münazarada Ersin Çelik, Gri Koç, Dilara Akgül, Zeynep Hande Kaymaz çok satanlar listelerinin kaldırılması tezini savunurken; Yavuz Yiğit, Altay Cem Meriç, Atakan Kubat, Gülçin Kocaman anti tez ile münazara karşılaşması yaptı. Tezi savunan küme, çok satanlar listelerinin kime nazaran neye nazaran verildiğinin belirli olmadığı için objektif olmadığı söz edildi. Ayrıyeten listelerin ticari sisteme alet olduğu ve tek tip insanın oluşumuna neden olduğunu kaydetti.

 

“ZAMANDAN TASARRUF FİKRİ ÇOK YANLIŞ”

Çok satanlar listelerinin kaldırılması tezini savunan küme, vakitten tasarruf edilmesi fikrinin maalesef çok yanlış olduğunu zira vakitten tasarruf edeyim derken bilinçaltına verilen bilgilerin kişinin hayatına olumsuz öğeler kattığını belirtti.

 

“LİSTELER BİZE REHBER”

Listelerin gerekli olduğunu savunan küme ise listelerin bir rehber niteliğinde olduğunu, ticari tasaların olmasının son derece doğal bir olay olduğunu tabir etti. Tek tip insan olma durumunun yanlış bir fikir olduğunu, bu listedeki kitabı okuyanların şuurlu bireyler olup yanlışı ve doğruyu birbirinden ayırt edebileceklerini kaydetti.

 

“LİSTELERİN KALDIRILMASI ÖZGÜRLÜĞE AYKIRI”

Tezi çürütmeye çalışan küme listelerin olmamasını lakin fikir özgürlüğünü kısıtlayarak sağlanacağını belirtti. Listeler ile herkes kendi fikirlerini kolaylıkla yansıtma bahtı bulabiliyor diyerek listelerin kaldırılmasının özgürlüğe ters olduğunu belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Suzan Sabancı, Amerikan Türk Cemiyeti'yle Birlikte, Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamaları İçin The Plaza Hotel New York'u Kapattı

Yoruma kapalı.