Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Çimsa, Hazır Beton Özel Ürün Yelpazesi ICONICRETE’i İş Ortaklarıyla Buluşturdu

Çimsa Beton 2023’te Özel Eserlerini Tanıttı

 

Çimsa, Hazır Beton Özel Eser Yelpazesi ICONICRETE’i İş Ortaklarıyla Buluşturdu

 

Sabancı Topluluğu’nun küresel markalarından Çimsa, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen “BETON 2023 Hazır Beton Fuarı ve Kongresi”nde ana sponsor olarak yer aldı.

 

İnşaat bölümündeki geniş muhtaçlık yelpazesine hizmet etmek üzere oluşturduğu katma kıymetli özel eserlerini ICONICRETE markası altında iş ortakları ile buluşturan Çimsa, ICONICRETE ismini verdiği yeni beton eser özel eser ailesini tanıttı. ICONICRETE ile Çimsa, iş ortaklarının gereksinimlerine yönelik eserler geliştirirken, hazır beton dalında öncü olmaya devam ediyor.

 

Sabancı iştiraki Çimsa, Türkiye Hazır Beton Birliği’nin TG Expo organizatörlüğünde gerçekleştirdiği “BETON 2023 Hazır Beton Fuarı ve Kongresi”ne katıldı. Hazır beton, çimento, agrega ve inşaat kesimlerinin bir ortaya geldiği, son teknolojilerin, yerli üretim projelerinin, bölüme yönelik son gelişmelerin birinci kere paylaşıldığı Fuar’da, Çimsa ana sponsor olarak yer aldı.  

 

Katma kıymeti yüksek ve sürdürülebilir eser yelpazesini genişletmeye odaklanan Çimsa, yenilikçi tahlillerini ve inşaat dalındaki geniş gereksinim yelpazesine hizmet etmek üzere oluşturulduğu katma pahalı özel eserlerini iş ortaklarına tanıttı. 

 

Ayrıca, ICONICRETE ismini taşıyan hazır beton eser ailesini tanıtarak beton sanayisindeki yenilikçi yaklaşımlarını bir adım öteye taşıdı. Çimsa, standart eserlerinin yanı sıra geleceğin beton anlayışına yeni bir bakış açısı kazandıran ve iş ortaklarının projeleri için katma kıymetli eser ve hizmet sağlama anlayışıyla geliştirdiği yeni hazır beton ailesi Iconicrete ile sürdürülebilirlik gayelerine bir adım daha yaklaşıyor. 9 eserden oluşan hazır beton ailesinde uzun ömür, su yalıtımı, eko-verimlilik üzere üstün niteliklere sahip yüksek teknolojili bir yapı malzemesi HyperCrete; 3 saatte 25 MPa dayanım, yüksek aşınma direnci ile sunduğu sürat ve dayanıklılık, havaalanı pistleri ve sanayi yerleri için eksiksiz çözüm FlyCrete; yüksek beyazlık bedeline sahip çimento ve açık renkli hammaddeler içeren beyaz tonlu bir tasarım çözümü OpaCrete; deniz suyu tesirlerine maruz kalan betonarme yapıların imalatına tahlil sunan NautiCrete; ıslak yahut nemli alanlarda kullanılmak üzere özel olarak geliştirilen beton ürünü SubCrete; gözenekli, geçirimlilik temelli sert yere muhtaçlık duyulan uygulamalar için PoroCrete; mikro yahut makro lifler kullanılarak üretilen aşınma direncine, darbeye karşı dayanıklı DareCrete; uzun aralıklı beton transferi ve uzun süren yüzey bitirme süreci için  tasarlanmış RangeCrete ve dış yerler için tasarlanmış dekoratif kaplama ürünü ArteCrete yer alıyor. 

İlginizi Çekebilir;  El emeği, göz nuru ürünler Mahalleevleri Pazarı'nda sizlerle

 

Fuarda ayrıyeten Türkiye Hazır Beton Birliği üyesi olan beton üreticilerinin etrafa uyumlu olarak çalışmasını teşvik etmek hedefiyle klâsik hâle gelmiş olan Etraf Yarışı Ödül Merasimi gerçekleştirildi. 6.’sı gerçekleşen THBB Etraf Yarışması’nda yapılan değerlendirmeye nazaran Çimsa, Misis ve İnegöl Hazır Beton Tesisleri ile Etraf Mükafatı aldı. 

 

 “BETON 2023 Hazır Beton Fuarı ve Kongresi hakkında değerlendirmelerde bulunan Çimsa CEO’su Umut Zenar şunları söyledi: 

“Çimsa olarak, inovasyon ve sürdürülebilirlik bahislerinde öncü bir rol üstlenmeye devam ediyoruz. Katma kıymeti yüksek ve sürdürülebilir eser gamının çeşitlendirilmesini büyük bir öncelik olarak görüyor bu istikamette çalışmalar yapıyoruz. BETON 2023 Hazır Beton Fuarı ve Kongresi’nde ana sponsor olarak yer almaktan gurur duyuyoruz. Bu aktiflik, inşaat dalının dönüşümünü hızlandırmak ve sürdürülebilirliği teşvik etmek için büyük bir fırsat sunuyor. ICONICRETE hazır beton eser ailemiz, bu alanlarda ileriye yönelik bir hamleyi temsil ediyor”.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.