Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

CHP lideri Özgür Özel, dünyaca ünlü soprano Pervin Chakar’ın Kadıköy’de verdiği konsere katıldı

Dünyaca ünlü opera sanatkarı Pervin Chakar, Kadıköy Belediyesi’nin mesken sahipliğinde konser verdi

CHP başkanı Özgür Özel, dünyaca ünlü soprano Pervin Chakar’ın Kadıköy’de verdiği konsere katıldı

Dünyaca ünlü soprano Pervin Chakar, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda dinleyicileriyle buluştu. “Bir Opera Gecesi”ne CHP Genel Lideri Özgür Özel, Kadıköy Belediye Lideri Av. Şerdil Dara Odabaşı, HEDEP Van Milletvekili Pervin Buldan ile siyaset, iş ve sanat dünyasından birçok isim katıldı. 

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, dün akşam ünlü opera sanatkarı Pervin Chakar’ın konserine konut sahipliği yaptı.  Dünyanın en kıymetli operalarında sahneye çıkan ve pek çok milletlerarası mükafatın de sahibi olan Pervin Chakar’ın piyanist Paolo Villa ile birlikte verdiği konsere opera severler ağır ilgi gösterdi. Pervin Chakar, günler öncesinden biletleri tükenen Bir Opera Gecesi’nde Almanca, Çekçe, İtalyanca, Fransızca ve Kürtçe seslendirdiği yapıtlarla kendisini dinlemeye gelenlere unutulmaz bir akşam yaşattı. 

İstanbul’da kültür ve sanat etkinliklerinin merkezi haline gelen Kadıköy’ün konut sahipliği yaptığı bu unutulmaz müzik ziyafeti; iş, sanat ve siyaset dünyasından da kıymetli isimleri bir ortaya getirdi. Kadıköy Belediye Lideri Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın davetiyle ünlü opera sanatkarı Pervin Chakar’ı dinlemeye gelenler ortasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Özgür Özel de vardı. CHP önderi Özgür Özel’e CHP Kültür ve Turizm Bakanlığından ve Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Koza Yardımcı, CHP İstanbul Vilayet Lideri Özgür Çelik, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve CHP Kadıköy İlçe Lideri Ali Narin de eşlik etti. Soprano Pervin Chakar’ın Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda verdiği konsere HEDEP Van Milletvekili Pervin Buldan ve Anavatan Partisi’nin eski genel lideri Nesrin Nas da katıldı. Konserin akabinde CHP başkanı Özgür Özel ve Kadıköy Belediye Lideri Av. Şerdil Dara Odabaşı birlikte sahneye çıkarak ünlü opera sanatkarı Pervin Chakar’a çiçek takdim etti. 

İlginizi Çekebilir;  27. İstanbul Tiyatro Festivali, ilk perdesini Yatırım Finansman'ın gösteri sponsorluğunda açıyor

CHP Genel Lideri Özgür Özel, dinletinin akabinde toplumsal medya platformlarında yaptığı paylaşımda ise “İstanbul Kadıköy’de Süreyya Opera Sahnesi’nde ünlü soprano Pervin Chakar ve piyanist Paolo Villa’nın “Bir Opera Gecesi” dinletisine katıldık. Sn. Chakar’ın performansı kadar verdiği barış kardeşlik bildirileri ve sarsıntı acımızı paylaşması da etkileyiciydi”  ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.