Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Çeşme’de 4. Surfcasting Balık Turnuvası Başlıyor

Çeşme Belediyesi ve Ege Bölgesi Surfcasting Balık Avcıları Derneği (ESCODER) iş birliği ile 14-15 Ekim tarihleri ortasında, Ilıca Plajı’nda “4. ESCODER Surfcasting Balık Avı Turnuvası” gerçekleştirilecek.

Hem spor hem de rekabetin bir ortaya geldiği, her yaştan iştirakçinin zevkle katılabileceği, herkesin uygun vakit geçireceği bir tertip olan “4. ESCODER Surfcasting Balık Avı Turnuvası”na 2’şer bireyden oluşan 95 grup katılacak. Turnuva 14 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’de başlayacak ve 15 Ekim sabahı saat 08.00’de sona erecek.

Turnuva şartnamesine nazaran, turnuva sırasında kamış ve makine kullanımı mecburî olurken, kamış uzunluğu ise en az 3,6 metre, en fazla 5 metre olabilecek. Tertip tarafından belirlenen yemler dışında yem kullanımı katiyen yasak olacak. Her tutulan limit üstü balık için iştirakçilere 10 puan verilecek, limit üstü her ekstra santimetre için 1 puan eklenecek. Turnuvada, 4 masa hakemi ve 40’a yakın saha hakemi vazife yapacak.

Turnuvaya, Pamucak Surfcasting, İstanbul Surfcasting, Hobim Team, B.A.B.A. Team, Bostanlı Olta Balıkçıları, İzmir Sportif Olta Balıkçıları, Karşıyaka Balık Av, ASC, Çayır Manyakları, Körfez Team, Mavivatan Surfcasting, Seven Team, Göktürkler Team, Akbak, MNY Kimya, Yuki Team, Kocaeli The Reis, Sosyete Balıkçısı, Deniz Team, İstanbul Usta Oltacılar Kümesi, Ilıca Team kümelerinin yanı sıra 17 kişisel oltacı katılacak. 

 

Çeşme Belediye Lideri M. Ekrem Oran, bu türlü bir tertibe dördüncü defa konut sahipliği yapmaktan memnunluk duyduğunu belirterek, tüm Çeşmeliler’i Ilıca Plajı’na davet etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İzmir Sularına 5 Milyon Yavru Sazan

Yoruma kapalı.