Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Çay Mahallesi Pazar Yeri’ne Modern Dokunuş

Bayraklı’nın çehresini değiştirecek yatırımlarına sürat veren Bayraklı Belediyesinde Lider Serdar Sandal, ilçe sokaklarını karış karış gezmeye devam ediyor. Son olarak Çay Mahalllesi’ndeki belediye çalışmalarını bürokratlarıyla birlikte inceleyen Lider Sandal, kapalı pazar yeri ile ilgili yeni düzenlemeler yapılacağını belirtti. Bu kapsamda pazar yeri, çatısından yer katına kadar baştan sona yenilenecek, esnaf ve vatandaşın talepleri doğrultusunda tüm gereksinimler giderilecek. Lider Sandal, “Yeni düzenlemelerle çatısı akmayan, esnaf ve vatandaşlarmızın rahatlıkla kullanabileceği, içinde mescit ve düğün salonu da olacak bir pazar yerimiz olacak” dedi.

DÜĞÜN SALONU VE MESCİT DE YAPILACAK
Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, Bayraklı Pazarcılar Dernek Lideri Metin Koyuncu, Çay Mahallesi Muhtarı Sabri Yılmaz ve belediye bürokratları ile Çay Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde incelemelerde bulundu. Vatandaşlardan ve esnaftan gelen talepler doğrultusunda pazar yerindeki eksiklikler ve yapılması gerekenler kararlaştırıldı. Lider Serdar Sandal, bürokratlarına talimat vererek çalışmaların bir an evvel başlamasını istedi. Bu kapsamda yağışlı havalarda yaşanan sorunların önüne geçmek için çatı izolasyonu yapılacak, tuvaletler baştan sona yenilecek. Pazar yerinin birinci katına düğün salonu ve mecsit kazandırılacak. Ayrıyeten çatı katının da spor emelli değerlendirileceği belirtildi.

SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ!
İlçemizin her mahallesinde vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Misyona geldiğimizden bu yana verdiğimiz kelamları tek tek tutarken bir yandan da ilçemize yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Mevcut yapıların bakım, tamir ve yenileme süreçlerini de en süratli ve inançlı halde tamamlıyoruz. Bu kapsamda Çay Mahallemizde vatandaşlarımız ve esnafımızın ağır olarak kullandığı pazar yerinin düzenlemelerini de kısa müddette tamamlayacağız. Bölgeye bir de düğün salonu ve mescit kazandıracağız” dedi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Altay: "Konya'nın Gücü Birlik ve Beraberliğindedir"

Yoruma kapalı.