Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

CAVO Otomotiv, proje süreçlerini hızlandırmak için Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu kullanıyor

CAVO Otomotiv, proje süreçlerini hızlandırmak için Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu kullanıyor

  • CAVO Otomotiv, daha tertipli ve tesirli bir formda çalışarak proje geliştirme konusuna odaklanmak için Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu seçti
  • Dassault Systèmes, CAVO Otomotiv’in data idaresi, tasarım prensipleri ve inançlı eser geliştirme zorluklarının üstesinden gelmesine yardımcı olacak
  • CAVO Otomotiv 3DEXPERIENCE platformu ile artık sistemdeki CAD data revizyonlarını takip edebilecek ve format kısıtlamaları olmadan bilgilere erişebilecek

Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA), merkezi Türkiye’de bulunan çok uluslu otomotiv tedarikçisi CAVO Otomotiv’in daha organize ve aktif bir formda çalışabilmesi ve araştırma, geliştirme süreçlerine odaklanabilmesi ismine 3DEXPERIENCE platformunu kullanacağını duyurdu. CAVO Otomotiv, satış sonrası sanayisi için park freni sistemleri, stepne taşıyıcı sistemleri, acil durum/kaput açma kablo sistemleri, emniyet kemeri toka kabloları üzere çeşitli kabloları da içeren bir dizi eser üretiyor. Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden kimilerine hizmet veren şirket, tüm paydaşları için paha üretmenin ve bölümde öncü olmanın yollarını aramaya devam ediyor.

 

Yurtdışı operasyonları yürüten bir OEM tedarikçisi olarak CAVO Otomotiv’in en büyük zorluklarından biri, müşterilerinin farklı bilgi idare sistemlerine, tasarım kurallarına ve prosedürlerine ayak uydurmak. CAVO Otomotiv ayrıyeten etraf ve eser güvenliğiyle ilgili paketleme kısıtlamalarında da zorluklarla da karşılaşıyor. Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu, daha nizamlı ve tesirli bir çalışma platformu sağlayarak CAVO Otomotiv’e bu zorlukların üstesinden gelmesi için sıkıntısız bir tecrübe sunuyor.

 

Uzun yıllar Dassault Systèmes’in CATIA ve SOLIDWORKS uygulamalarını kullandıktan sonra 3DEXPERIENCE platformuna geçmek şirkete sayısız yarar sağladı. Tüm paydaşları tek bir platformda bir ortaya getiren CAVO Otomotiv, artık sistemlerindeki CAD bilgi revizyonlarını takip edebiliyor ve format kısıtlamaları olmadan bilgilere erişebiliyor. Gerçek vakitli erişim, CAVO Otomotiv’in bilgileri anında denetim etmesine, incelemesine ve revize etmesine imkan tanıyarak bağlantısı geliştiriyor. Böylelikle süreç hızlanıyor ve iletişimsizlikten kaynaklanan kusurlar, geliştirme mühleti ve maliyetler azalıyor. Ayrıyeten gereksiz görüşmeleri en aza indirerek CAVO Otomotiv’in karar verme sürecini de güzelleştiriyor.

İlginizi Çekebilir;  Vodafone Business, Depremden Etkilenen İşletmelerin Yanında Duruyor

 

“3DEXPERIENCE platformu, CAVO Otomotiv’e eser geliştirmeyi hızlandırmak ve pazardaki rekabet gücünü artırmak için gereken yetenekleri sağlıyor. Platform sayesinde, CAVO Otomotiv, data idare sistemleri, tasarım protokolleri ve prosedürleriyle uyumluluğu koruyabiliyor. Ayrıyeten, etraf ve eser güvenliği için paketleme sınırlamalarını göz önünde bulundurarak otomotiv sanayisi için inançlı eserler üretebiliyorlar.”  Dassault Systèmes, Türkiye Ülke Müdürü Hakan Kul.   

 

“3DEXPERIENCE platformu üzerinde oluşturulan proje toplulukları sayesinde her üye bilgiye anında erişebiliyor ve fikirlerini paylaşabiliyor. Bu durum proje grubunun daha üretken hale gelmesine imkan sağlayarak, iç süreçleri hızlandırdı. 3DEXPERIENCE platformunda oluşturduğumuz her girdinin tüm süreçlerin daha meselesiz ve daha başarılı olması için bize yol göstereceğine inanıyoruz. Platforma ekleyeceğimiz tüm girdilerle, emsal durumlarda vakitten ve emekten tasarruf etmemize yardımcı olacak bir kütüphane oluşturacağız. Böylelikle tasarım grupları büsbütün yeni zorluklara odaklanabilecek. Bu formda her vakit bir adım önde olacağız.” CAVO Otomotiv Türkiye Eser Tasarım Sorumlusu Mustafa Yılmaz. 

 

CAVO Otomotiv, ulaşım ve mobilite kesimindeki kalitesini koruyarak çeşitli OEM’ler için kapsamlı bir tedarikçi olmayı hedefliyor. Ayrıyeten, eser markalarının dünya çapında yeni pazarlarda görünürlüğünü artırmayı ve kendilerine ilişkin farklı eser katalogları ve markalar geliştirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.