Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Canon’dan tam kare fotoğraf makineleri için şimdiye kadar üretilmiş en geniş açılı otomatik odaklı zum lens

Görüntüleme teknolojileri önderi Canon, fotoğraf ve görüntü profesyonellerine yönelik L serisi eser ailesinin yeni üyesi RF 10-20mm F4L IS STM modelini kullanıcılarının beğenisine sundu. RF 10-20mm F4L IS STM, kompakt boyutta ekstrem ultra geniş açılı çekim imkanı sağlayarak kullanıcılara sınırsız imkanlar sunuyor.

 

Mükemmel ultra geniş çekim

RF 10-20mm F4L IS STM, 130°’ye varan görüş açısıyla tam kare fotoğraf makinelerii için şimdiye kadar üretilmiş en geniş AF zumu özelliğiyle öne çıkıyor. Hem sahip olduğu 20 mm geniş açı ile hem de ultra genişlikte 10 mm odak uzaklığı ortasında değişen bir zum aralığı ile harikulâde ve benzerlik çekimleri mümkün kılıyor. 

Bununla birlikte kareye daha fazlasını sığdırmak, dramatik panoramalar yakalamak açısından kullanıcılara yeni perspektifler sağlıyor. Fotoğrafçılar, ön planı daha da ilgi alımlı hale getirebiliyor, dar iç yerleri ve mimari özellikleri tesirli biçimde yakalayabiliyor ve görüntülere derinlik katabiliyor. Sinema yapımcılarının daha yaratıcı çalışmasına imkan tanıyan RF 10-20mm F4L IS STM, hayranlık uyandıran temel çekimler yapabilmelerine yardımcı oluyor.

Her ayrıntı tam olması gerektiği gibi 

En yüksek standartlarda tasarlanan RF 10-20mm F4L IS STM, güçlü çekim şartlarında yahut tripod kullanımı mümkün olmadığında bile kusursuz netlikte, sarsıntısız imajlar üreten en yeni Periferi Denetimi Manzara Sabitleme (IS) teknolojisine sahip olmasıyla fark yaratıyor. Yeni IS sarsıntısız imajlar üretiyor ve 5 stop’lu optik sabitleme yahut gövde içi sabitlemeli bir makineyle 6 stop’lu sabitleme sunuyor. Geliştirilmiş doğrusal optik tasarımı, net ve yanlışsız sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor. Böylelikle düz çizgiler, karenin kenarlarında dahi düz kalıyor.

Ayrıca Sabit f/4 azamî diyafram açıklığı, tüm zum ayarlarında dengeli pozlama sağlıyor ve son teknolojili optik kaplamalar, ultra geniş çekimlerde oluşma mümkünlüğü yüksek olan ışık lekelerini ve mercek parlamalarını en aza indirgiyor.

İlginizi Çekebilir;  İki saatliğine kısırlık: Erkekler için yeni doğum kontrol hapları %100 koruma sağlıyor

Ultra kompakt, ultra taşınabilir

Kullanıcılar, kullanım kolaylığından ödün vermeden geliştirilmiş teknolojinin tüm avantajlarından kolaylıkla faydalanabiliyor. RF yuvası, fotoğraf makinesi ve lens ortasında son derece yüksek irtibat suratı ve bant genişliği sağlayarak kompakt bir dizayndan harikulâde manzara kalitesi elde edilmesine imkan tanıyor.

Sadece 570 g tartısındaki RF 10-20mm F4L IS STM, fotoğrafçıların çekim ekibi çantasında kalıcı bir yer edinmeyi hak ediyor. EF 11-24mm f/4L USM’den yüzde elliden yüksek oranda daha hafif (610 g daha hafif) ve uzunluk olarak 2 cm daha kısa yapısıyla öne çıkıyor. Hafifleyen yapısının gerisinde geniş bir görüş açısı ve ek olarak IS teknolojisini sunuyor. Böylelikle hudutlu alanda çekim yapmak kolaylaşmakla kalmıyor, çekim çantaları da hafifliyor.

 

Profesyoneller için üretildi

RF 10-20mm F4L IS STM, üstün imaj kalitesi, geniş açılı fotoğraflar ve görüntülere uygun yüksek kapasitesi ve hafif tasarımı sayesinde, yeteneklerini bir üst düzeye taşımak isteyen fotoğrafçılar ve videograflar için bedelli bir yükseltme olarak öne çıkıyor. Görüntü yahut mimari fotoğrafçılık için ülkü olan bu lens, spor yahut belgesellerde de farklı bir bakış açısı yakalanabilmesine yardımcı oluyor.

RF 10-20mm F4L IS STM, profesyonel kullanıma uygun toz girişi ve nemlenmeye karşı dayanıklılığı ile en güçlü hava şartlarına dahi problemsiz kullanım sunuyor.

 

Temel özellikler ve nitelikler;

  • L serisi lense uygun yüksek manzara kalitesi elde edilmesini sağlayan asferik, Harika UD ve UD lens elemanları (bir Asferik UD eleman dahil)
  • Profesyonel fotoğrafçıların karşılaştıkları en sert çekim şartlarına karşı dayanıklılık sağlayan en üst seviyede sağlamlık, toz ve sudan koruma 
  • SWC (2 lens yüzeyinde) ve ASC (Hava Küre Kaplaması), geniş açılı lenslerde sıklıkla görülen bir durum olan imaj içindeki ışık kaynaklarının neden olduğu ışık lekelerini azaltıyor.
  • Kompakt ve hafif odak kümesi sayesinde STM motor ve tam vakitli manuel odaklama özelliğine sahip birinci L serisi lens
İlginizi Çekebilir;  İMECE uydusunun Samsun, Mersin, Çanakkale ve KKTC'den aldığı fotoğraflar paylaşıldı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.