Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Büyük Önder sevdiği şarkı ve türkülerle anıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 85. yıldönümünde sevdiği müzik ve türkülerle andı. Konsere katılan vatandaşlarda yapıtlara eşlik etti.

 

GEBZE OSMAN HAMDİ BEYEFENDİ KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

“Atatürk’ün Sevdiği Müzikler ve Türküler Konseri” 11 Kasım Cumartesi akşamı Gebze Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı ses eğitmeni Tuğçe Erenci, Atatürk’ün sevdiği müzik ve türkülerden oluşan geniş bir repertuar sundu. Konserde; “Kimseye Etmem Şikayet, Menekşelendi Sular, Bülbülüm Altın Kafeste, Fikrimin İnce Gülü, Havada Bulut Yok, Yanık Ömer, Manastırın Ortasında, Çıkayım Gideyim Urum Eline, Çalın Davullar, Bir Fırtına Tuttu Bizi, Dağlar Dağlar Viran Dağlar, Vardar Ovası ve Pencere Açıldı Bilal Oğlan” yapıtları seslendirildi.

 

HAYATINDAN KESİTLER YANSITILDI

Öte yandan konser sırasında barkovizyondan Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı manzaralar yansıtıldı. İmajlar eşliğinde yapıtları dinleyen vatandaşlar duygusal anlar yaşadı.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Konserin sonunda konuklar beğenilerini alkışlarıyla ortaya koydu. Vatandaşlar; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. vefat yıldönümü hasebiyle düzenlenen konser için başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezi sorumlusu Ufuk Eser de konserin solisti ve birebir vakitte Büyükşehir Belediye Konservatuvarı ses eğitmeni olan Tuğçe Erenci’ye teşekkür çiçeği takdim etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Kartepe'de ekim geçidi sergisi açıldı 100.yıla özel !

Yoruma kapalı.