Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Bir Kızı Olmalı İnsanın

Çukurova Belediyesi Bayan ve Aile Müdürlüğü, 11 Ekim Kız Çocukları Günü münasebetiyle etkinlik düzenledi. Adana’nın dezavantajlı bölgelerinde yaşayan kız çocuklarının şovlarının büyük beğeni topladığı aktiflikte pasta kesildi ve hususla ilgili farkındalık oluşturulmaya çalışıldığı bildirildi.

Çukurova Belediyesi Atatürk Hayat Köyünde gerçekleştirilen aktiflikte konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kendisinin de 3 kız çocuğu babası olduğunu ve bundan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

“Kız çocuğu olmayan benim çocuğum var demesin” tabirini kullanan Lider Soner Çetin, kadın haklarını gerçek manada savunmaya çalıştığını belirterek, kendinin de Bayan Adayları Destekleme Derneği üyesi olduğunu hatırlattı. Ülkemizde bayanların bugünkü haklarına Büyük Atatürk sayesinde kavuştuğunu anlatan Lider Soner Çetin, kız çocuklara ve bayanlara hak ettiği kıymeti vermek gerektiğini bildirdi.

Başkan Soner Çetin, Çukurova Belediyesi Bayan Voleybol Kadrosunun Atatürk’ün kızları anlayışıyla kurduklarını söyledi. Kadronun Sultanlar Liginde uğraş ettiğini belirten Lider Soner Çetin, “Bu kızlar başarılı olacaklar ve Atatürkçü duruşu sergilemeye devam edecekler. Bu kızlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Kadın Adayları Destekleme Derneği Adana Şube Lideri Zuhal Özbelli de Soner Çetin’in bayan dostu bir belediye lideri olduğunu vurgulayarak, teşekkür etti. Çeşitli bayan dernek temsilcilerinin katıldığı etkinlikte pasta kesildi ve fidan dikildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Nilüfer'de Yerel Eşitlik Eylem Planı hazırlanıyor

Yoruma kapalı.