Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Beydağ Çomaklar’da kestane festivali coşkusu 

Beydağ Çomaklar’da kestane şenliği coşkusu 

Beydağ Belediye Lideri Feridun Yılmazlar, 12 Kasım 2023 Pazar günü saat 11.00’de Çomaklar Mahallesi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılacak olan 4.Kestane Şenliğine herkesi davet etti. 

Türkiye’nin kestane üretimindeki kıymetli merkezlerinden biri olan Beydağ’da üretimin kalbinin attığı mahallelerden biri olan Çomaklar Mahallesi’nde Kestane Şenliği hazırlıkları başladı. 

Beydağ Belediye Lideri Feridun Yılmazlar, 12 Kasım 2023 Pazar günü yapılacak olan Kestane Şenliğine herkesi davet etti. Bu yıl 4.’sü yapılacak olan ve Beydağ’ın lezzetli ve değerli eseri kestanesinin tanıtımının amaçlandığı 4. Kestane Şenliği programı da muhakkak oldu. 2019’da Kestane Festivali’nde yapılan birçok aktifliklerin akabinde bu yıl da birebir formda birbirinden farklı etkinlikler yapılacak. Evvelki yıllarda Beydağ Belediyesi tarafından yöresel keşkek, fırında kestane, ızgara kestane, yahni kestane, yayık ayran ve gözleme ikramında bulunulmuştu. Bu sene 12 Kasım’da de Beydağ Belediye Lideri Feridun Yılmazlar “Hepimize kışı sevdiren kusursuz tattaki Beydağ Kestanemizi tatmayı kaçırmayın.” diyerek herkese şenliğe davet etti. 

Çomaklar’da Kestane Zamanı 

Beydağ Belediye Lideri Feridun Yılmazlar, şenliğe herkesi davet ederek, “12 Kasım Pazar günü Çomaklar Mahallemizde saat 11.00’de İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa düzenlediğimiz şenliğimiz başlayacak. 12 Kasım Pazar günü saat 11.00’de İzmir Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Tunç Soyer’in iştiraki ile başlayacak olan şenlikte Beydağ’ımızın meşhur kestanesini tanıtmaya çalışacağız. Beydağ’ın en lezzetli ve en güzel kestanesini seçeceğimiz kestane yarışımız da olacak. Değişik etkinlikler olacak. Bando kadrosu ile başlayacak ve çeşitli folklor oyunları ile devam edecek olan şenliğimize İzmir’li ve bütün Türkiye’den vatandaşlarımızı bekliyoruz. Maksadımız buralarda hepimizin bildiği ancak gereğince tanınmayan kestanemizi çabucak hemen herkesin bilmesini, tanımasını sağlamak ve Beydağ için çok girdi sağlayacak, çiftçimizin iktisadına katkı sağlayarak, daha çok bilinirliğini sağlamaktır. Birebir vakitte Çomaklar sokaklarını lokal üreticilerimiz kendi ürettikleri besin materyallerinin bulunduğu stantlar açarak renklendirecek.” diye konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  2.Bayındır Lütuflar İncir Festivali Pazar Günü Yapılacak

Lezzet ve Müzik Şöleni 

12 Kasım Pazar günü saat 11.00’de Beydağ Çomaklar Mahallesi’nde halkoyunu şovlarıyla kestane rahmetinin hoşluğu herkesle paylaşılacak. 12 Kasım Pazar günü saat 14.00’te Çomaklar Mahallesi’nde de İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası şenlik iştirakçilerine müzik ziyafeti yaşatacak. Şenlik boyunca iştirakçilere kestane ile hazırlanan lezzetler ikram edilecek.  

12 Kasım Beydağ Çomaklar Kestane Festivali’nde tüm Beydağ ve İzmirliler ve vatandaşla kestaneye doyacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.