Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Beşiktaş’ın iki başkan adayı Tivibu Spor’a konuk oldu

Tivibu Spor’un konuğu olan iki Beşiktaş Lider adayı Hasan Arat ve Serdal Adalı projelerini ve vaatlerini anlattı. Erkut Öztürk ve Ali Aydın’ın sorularını yanıtlayan Hasan Arat, yapmayı planladıkları tesislerin ve futbolda yapılanmanın altını çizerken Serdal Adalı ve Beşiktaş efsanesi Mehmet Özdilek futbol kadrosunun tekrardan yükselişe geçmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, spor dünyasının nabzını tutmaya devam ediyor. Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi ve idaresinin aldığı seçim kararı sonrası Beşiktaş’ın Fevkalâde Seçimli Genel Kurulu’na sayılı günler kalmışken iki lider adayı Serdal Adalı ve Hasan Arat Tivibu Spor ekranlarında projelerini anlattı. Orta Nokta’da Erkut Öztürk ve Ali Aydın’ın sorularını yanıtlayan lider adayları, kulübün geleceğinden, ekonomik planlamalardan ve vaatlerinden bahsetti.   

 

“Camiayı germeye gerek yok”

Beşiktaş’ın 3 Aralık Pazar günü yapılacak olan Harika Seçimli Genel Kurulu’nda  iki lider adayından biri olan Hasan Arat, Orta Nokta’da soruları yanıtladı. Arat, “Türkiye’nin her tarafını dolaşmaya çalıştım. Vakit badiresinden ötürü gidemediğim yerler oldu. Kongre biter bitmez mazbatayı aldıktan sonra tek tek gideceğim. Beşiktaş çok büyük bir marka. Bir aydır her yerde Beşiktaş konuşuluyor. Bu kongre bir şenlik aslında. Farkındaysanız rekabet olunca herkes daha güzelini yapmaya çalışıyor. Daha güzel takımlar kuruluyor, daha yeterli projeler ortaya çıkıyor. Alışılmış sonlara yanlışsız da iğneleyici laflar artıyor. Ben buradan sevgili kardeşim Serdal Adalı’ya bir bildiri yollayayım; iki gün kala bunlara gerek yok. Yanındaki danışmanlar uygun bilgi vermiyor. Bu tip hareketler kendilerine döner. Camiayı germeye gerek yok. Herkes gelecek, oyunu kullanacak. Beşiktaşlılar o denli dernekler, küme halinde oy kullanmaz. Başkanları fotoğraf veriyor, dernekleri onlarla oy kullanacak manasına gelmez. Beşiktaşlılar hürdür, kimsenin denetimi altına girmez. En acısı ise birtakım seçim şurası üyeleri seçim kampanyasında. Bakın bağımsız seçim bu türlü olmaz. Seçme ve Sicil Konseyi ne demek, Yüksek Seçim Şurası üzeredir. Seçme ve Sicil Konseyi üyeleri seçim kampanyasında olabilir mi? Divan Konseyi üyeleri, heyetteki üyeler seçim kampanyasında çalışır mı? Bir yerde Kontrol Kurulu’nu görüyor musunuz? Ben Hekim Cüneyt Sezgin’i açıkladığım vakit kardeşi Kontrol Heyetinden istifa etti. Görmediğiniz, inanılmaz şeyler oluyor. Herkes ortaya çıktı, pazarlıklar başladı. Beşiktaşlılar bu sefer yutmayacak, her şeyin farkındalar ” dedi.

İlginizi Çekebilir;  PUBG:BATTLEGROUNDS 30 Ağustos Kupası Başlıyor

 

“Beşiktaş’a mücadeleci ekip kuracaksın”

Erkut Öztürk’ün kısa vadede bilhassa futbol ekibi için neler yapılacağı sorusunu yanıtlayan Arat, “Taraftar idarecilerden daha yeterli biliyor her şeyi. 10 yaşında çocuk Çankırı’da, Konya’da daha uygun biliyor. Futbol o denli bir noktaya geldi ki seyreden olayların son derece farkında. Oyuncu kalitesini, verilen paraları biliyorlar. Diyor ki, Necip’in yerine 2009 yılından bu yana 44 oyuncu alınmış 63 milyon avro verilecek. Necip bir tek kalecilik yapmadı. O kadar yanlış transfer siyaseti var ki. Bize ilişkin bir siyaset değil bu. Menajer ve antrenör başına nazaran seyrediyor. İdare bakıyor işler berbata gidiyor, diyor ki teknik yönetici seçti. Biz bundan sonra kulüp siyaseti olarak teknik yöneticiye bırakmayacağız. Feyyaz Uçar ve Samet Aybaba oturur karar verirler, biz de bakar ona nazaran karar veririz. Bizim yurt dışında yaptığımız çok kıymetli bir rapor var. Beşiktaş’a mücadeleci kadro kuracaksın. Halkın kadrosu, çabayı seviyor bu kulüp. Necip üzere mücadeleci, altyapıdan oyuncular, mücadeleci yıldızlarla, fizikli, kuvvetli oyuncular gerekiyor. Beşiktaş’ın karakteri budur” dedi.

 

“EuroLeague’de oynayacağız”

Basketbolda tesis inşası ve amaçlardan bahseden Arat, “Biz, EuroLeague’e gireceğiz. Niçin güç olsun? Bayern Münih’in bütçesi 7,5 milyon avro ve kâr ediyorlar. Şampiyonlar Ligi, 3. sınıf bir turnuva. Niçin orada çaba edeyim? Beşiktaş olarak Euroleague’de gayret etmek zorundayız. Beşiktaş, wild card alabilir. Salonumuzu yapıyoruz. 1,5 yılda imar müsaadeleri biter, 3-3,5 yılda salon biter. Salon inşası devrinde ya Volkswagen Arena’da ya da Sinan Erdem’de maçlarımızı yaparız. Değerli olan Beşiktaş’ın EuroLeague’e gitmesi. Bizim gayemiz bu. Hiçbir şey imkansız değildir, biz gideriz, alırız” dedi.

 

“Bu topluluk transfer yapılamaz duruma düşmedi”

Adaylığını açıklayan ve seçime sayılı günler kala Erkut Öztürk ve Ali Aydın’ın sorularını yanıtlayan Lider Adayı Serdal Adalı, “Dünkü sonuçtan evvel aslında sorunumuz futbol grubumuzdu. Adaylığımı açıkladığımda da birinci sözlerim futbol kadrosunu ayağa kaldırmak ve Beşiktaş’a layık hâle getirmektir. Gittiğimiz yerlerde projeniz nedir sorusuna en büyük projemin futbol grubunu bir an evvel ayağa kaldırmak olduğunu söyledim. Dün prestijiyle da haklı olduğum ortaya çıktı. Kısa müddette dikkatli dokunuşlarla futbol kadrosunu ayağa kaldıracağız. Bundan sonra futbol ile ilgili soruların muhatabı Mehmet Hoca olacak. Bir an evvel elimizdeki maliyeti yüksek 85 milyon avrolara gelen yabancı transferin dolu olduğu bir imaj var önümüzde. Önümüzde de Afrika Kupası var. Başta Mehmet Hocamla birlikte takıma baktığımızda toplantıda bir birbirimize baktık. Çok berbat bir planlama yapılmış. Moda tabiriyle takım mühendisliği inanılmaz durumda. Lakin çaresiz bir durum değil, çalışmalarına başladık. Metin Ağabeyimizin ikinci lider adayı olduğunu açıkladıktan sonra Mehmet Özdilek’i açıkladık. Topluluğumuzun toparlanması için Metin Ağabeyimiz, futbol için de Mehmet Özdilek Hocamız çalışmalarına başladı. Dün akşamki maçtan sonra yaptığımız tespitlerden fazlası olduğunu gördük. Beşiktaş formasının tartısını bir an evvel öğrenmesi gerekiyor mevcut futbolcularımızın. Dünkü manzaralar hiç güzel manzaralar değil. Biz bunları çözmek için varız. Hiçbir vakit mazeret de üretmedim. Yok yabancı sonu dolu, yok FFP kurallarına göre… Rakiplerimiz yapabiliyorsa fazlasını yaparız. Bunun yollarını da biliyoruz. Bu topluluk transfer yapılamaz duruma düşmedi” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Nissan Türkiye Kadın Yelken Takımı'ndan derece

 

“Hedefimiz Şampiyonlar Ligi”

Başkan seçilirse kısa müddette futbol kadrosu için yapılacak olanlardan bahseden Adalı, “Genel Konsey 3 Aralık’ta bize misyonu teslim ederse 4’ünden itibaren çalışmaları resmileştirmek için harekete geçeceğiz. Bir dakika kaybedecek tahammülü yok Beşiktaş’ın. Ben çok umutluyum. Yapacağımız nokta transferlerle bu ekibin Şampiyonlar Ligine, amacımız o, gideceğine inanıyoruz. Şampiyonluk imkansız değil. Bahsettiğimiz fark 9 puan. Antalyaspor maçını kazansaydık 6 puan konuşuyor olacaktık. 6 puan geriden gelip şampiyon olan ekipler var lakin amacımız Şampiyonlar Ligi. Gelecek dönem orta transfer periyodunda de dönem başı transferlerle Beşiktaş topluluğunun gururla seyredeceği bir Beşiktaş göreceğiz.” dedi.

 

“Beşiktaş 25 milyon taraftarı olan çok büyük bir camia”

Beşiktaş’ta 13 sene forma giyen ve kadronun birçok muvaffakiyetinde imzası bulunan Mehmet Özdilek, “Hep birlikte çıkmamız lazım üst. Liderimiz geldiğim birinci gün dedi ki; en kıymetli ögelerden birisi A Takımı’nın başını üst kaldırması gerekiyor. Öbür türlü kulübün olmazsa olmaz 3 ana temel noktası var; mali yapısı, idari tertibi ve sportif başarısı. Beşiktaş’ın temel gayesi şampiyonluktur fakat Avrupa Kupaları’na katılmaktır da. Dünkü maçta skordan çok grubun saha içinde halleri, uğraşı dikkatimi çekti. Taraftarlarımız da bundan ötürü üzgündür. Taraftarımız çabayı görürse skora bakmaz. Saha içine bakar, kaybetmeme hissine, takımdaşlığa bakar. Bunu göremediği için ıstırap duyuyor Beşiktaş taraftarı. Geçmişe dönük çok yorum yapmak istemiyorum zira etik olarak çok hakikat değil. Meseleler var evet. Liderim da biliyor ben de biliyorum ve bu meseleleri gidermek ismine bu yola hepimiz baş koyduk. İstek Hocamız iki hafta evvel kadronun başına geçti. Daima söylüyorum Şenol Hoca da ayrılıklardan nasibini aldı. Daha erken olsa bugün diğer şeyleri konuşuyor olabilirdik. İstek Hoca geldikten sonraki süreci pahalandırmak bana daha hakikat geliyor. İki maçta altı puan, diğer ne isteyebilirsiniz? Evet lakin oyunsal manada tatmin etmiyor. Lakin elinizde mevcut takım var. Bunların hepsi bizim oyuncumuz. Beşiktaş’ın şu süreçteki en kıymetli olayı birliktelik. Saha içinde ve saha dışında bu birlikteliği kaybettik üzere görünüyor. Beşiktaş 25 milyon taraftarı olan çok büyük bir topluluk, çok büyük bir sivil toplum kuruluşu” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Çiğli Satranç Şampiyonlarının Geçidine Ev Sahipliği Yaptı

 

“Önümüzdeki sene şampiyonluğun kelamını veriyorum”

Erkut Öztürk ve Ali Aydın’ın gelecek sezonki amaçları hakkındaki sorusunu yanıtlayan Adalı, “Önümüzdeki sene şampiyonluğa oynayan çok tezli bir ekip olacağını söyleyebilirim. Olduktan sonra geçen yayında da söyledim, iki sene üst üste şampiyonluktan sonra üçüncü sene olamamıştık mesela. Önümüzdeki sene şampiyonluğun kelamını veriyorum. Şampiyon olduktan sonra tıpkı takıma iki tane ekleme yapma lüksümüz var ancak bozma lüksümüz yok. Şampiyon olan takımın maliyeti ne olursa olsun bir ortada fiyatım. Cenk satıldı, transferden gelen parayı birebir halde harcadık. Şampiyon olmuş bir kadrodan kimse yollanmamalı” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.