Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Bayrampaşa’dan Bursa’ya kültür gezisi

Bayrampaşa Belediyesi’nin Çanakkale, Bursa ve Edirne’yi kapsayan kültür seyahatleri devam ediyor… Eylül ayında başlatılan Çanakkale gezisi devam ederken, Bursa seyahatinin de startı verildi. Seyahatlere 15-75 yaş aralığındaki, yalnızca Bayrampaşa’da ikamet eden vatandaşlar katılabiliyor. Vatandaşları Bursa seyahatine uğurlayan Bayrampaşa Belediye Lideri Atila Aydıner, “Yoğun talep sonrası kent dışı kültür seyahatlerimizi tekrar başlattık. Vatandaşlarımız, kültür seyahatlerimiz ile Çanakkale, Bursa ve Edirne’nin tarihi ve turistlik yerlerini gezip görebilecekler.” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, İstanbul içi kültür seyahatlerinin akabinde artık de vatandaşları ikinci defa Çanakkale, Bursa ve Edirne’yi kapsayan keyifli bir kültür seyahatine çıkarıyor… Eylül ayında başlatılan Çanakkale gezisi devam ederken (hafta sonu) Bursa seyahatinin de startı verildi.Bursa seyahatine katılmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi web sayfasından online müracaatta bulunması gerekiyor.

Bursa gezisi kapsamında, alanında uzman rehberler eşliğinde, hafta içi günübirlik olarak (07.00-21.00) Ulu, Yeşil ve Buyruk Sultan mescitleri; Osman Gazi, Orhan Gazi ve Buyruk Sultan türbeleri; Muradiye Külliyesi, Tarihi Çınar ve Koza Han ziyaret edilebiliyor.

Geziye katılan vatandaşlara belediye tarafından çeşitli ikramlar yapılıyor ve öğlen yemeği veriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Şile Sahillerinde Sörf Tahtaları Karadeniz'le Buluştu

Yoruma kapalı.