Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Tugay’dan Sanayi Esnafına Ziyaret

Saha çalışmalarına aralıksız devam eden, kahvehane toplantıları gerçekleştiren, sokak ve mahallelerde vatandaşlarla buluşan Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla kahvaltıda bir ortaya geldi. 

 

Esnafın taleplerini dinleyen, görüş ve tekliflerini alan Lider Tugay, “Esnaf istihdamın arttırılmasında büyük kıymet taşır. Biz bunun farkındayız. Öz kaynaklarımızla yollarını yaptığımız sanayi sitemiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

“BÖLGENİN GELİŞİMİNİN ÖNÜNÜ AÇTIK”

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla kahvaltılı toplantıda bir ortaya geldi. Esnafın taleplerini dinleyen Lider Tugay bölgenin Karşıyaka için değerli olduğunu belirterek, “Karşıyaka’mızda sanayi bölgemiz biraz kentin dışında kalsa da biz buradaki gereksinimlerin tamamını biliyoruz. Esnafımızla güç birliği yaparak, omuz omuza vererek bu bölgeyi daha güzel hale getirebiliriz. Bunun için daima birlikte çalışacağız. Esnafımız bize ulaşarak gereksinimlerini bildiriyor. Bugün de burada bir ortaya gelerek gereksinimlerini birinci ağızdan dinleme fırsatını bulduk, notlarımızı aldık. Bize iletilen düşüncelerin dışında da gereksinimler olduğun farkındayız ve gidermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birtakım dükkanların küçük olduğu için verimli kullanılamadığını tespit ettik. Onların büyütülmesi için çalışmamızı yaptık, plan kararlarını aldık. Böylelikle bölgenin gelişiminin önünü açmış olduk” diye konuştu.  

 

“KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KARŞIYAKA’NIN GÖZ BEBEĞİDİR”

Bölgedeki kronik yol sıkıntısını belediyenin öz kaynaklarıyla çözdüklerini söyleyen Dr. Cemil Tugay, “Küçük ve orta ölçekli işletmeler, esnaf istihdamın arttırılmasında büyük ehemmiyet taşır. Biz bunun farkındayız. Esnafa takviye olunmazsa, haklı talepleri yerine getirilmezse işsizliğin azaltılmasında tesirli bir rol teşkil eden esnafın kepenk indirmesine neden olur, işsizler ordusunu büyütürsünüz. Esnaf ekonomik ve toplumsal hayatın olmazsa olmazıdır. Ekonomik krizler, pandemi, zelzele üzere büyük kahırların yaşandığı bir periyot geçirdik. Esnafımız da çok güç günlerden geçti. Karşıyaka Belediyesi olarak esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Karşıyaka’mızda yaptığımız tüm çalışmaları kendi bütçemizle, kendi iş gücümüzle gerçekleştiriyoruz. Arkadaşlarımız özverili bir formda çalışıyor. Bölgenin kronik yol problemini kendi öz kaynaklarımızla çözdük, bundan sonra da bu bölgede yapılacaklar bu halde gerçekleştirilecek. Burayı sizin de desteklerinizle daha da hoş bir sanayi sitesi haline getireceğiz. Birkaç yıl içerisinde sanayi sitemiz pırıl pırıl, Karşıyaka’nın göz bebeği bir iş alanı haline gelecek ve istihdama katkı sunmaya devam edecek. Burası bizim için Karşıyaka’nın değerli bir modülüdür ve bu bakış açısıyla hizmet almayı da hak ediyor” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Öztürk Oto Yıkama'nın açılışını gerçekleştirdi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.