Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Taban Mermerci Esnafıyla Buluştu

Başkan Taban Mermerci Esnafıyla Buluştu

 

Belediye Lideri Alper Taban, inşaat bölümünün değerli modüllerinden biri olan mermer atölyelerinin sahipleriyle bir ortaya geldi. Dalın muhtaçlıkları üzerine istişareler yapıldı.

Belediye Lideri Alper Taban, süratli bir gelişim içerisinde olan İnegöl’ün inşaat dalında değerli bir hisseye sahip olan mermer atölyelerinin sahipleriyle bir ortaya geldi. Bölümün problemleri ve gereksinimlerine yönelik istişarelerin yapıldığı buluşmada Belediye Lider Yardımcısı Fevzi Dülger de hazır bulundu.

Mermer atölyesi işletmecileri, toplantıda atölyeler olarak daha verimli ve kaliteli hizmet verebilmek için en önemli problemleri ve talepleri olduğunu tabir ederek bu taleplerini sıraladı. Yapılan istişareler sonucunda bir dizi karar alınırken, öncelikle atölyelerin merkezi yerleşkede kalması sorunu masaya yatırıldı. Lider Alper Taban, İnegöl’e yeni sanayi siteleri kazandırılması ismine çalışmalar olduğunu hatırlatarak, burada mermerciler için de çalışma olabileceğini tabir etti. Tıpkı vakitte inşaatlarda kaçak ve kayıt dışının önüne geçmek için ruhsatı ve vergi levhası olmayan çalışanlar için şikayet üzerine zabıta takımları tarafından kontroller yapılıp cezai süreç uygulanması tarafında fikir birliğine varıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Turan görevine başladı

Yoruma kapalı.