Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Selvitopu, “markalaşma”konulu söyleşide konuştu: “Türkiye’de ‘Karabağlar Mobilyası’nın söz sahibi olabilmesi en büyük isteğimizdir.”

Başkan Selvitopu, “markalaşma”konulu söyleşide konuştu:

“Türkiye’de ‘Karabağlar Mobilyası’nın kelam sahibi olabilmesi en büyük isteğimizdir.”

 

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, markalaşmanın değerine dikkat çekerek belediye olarak markalaşmaya önemsediklerini, bu doğrultuda değerli adımlar attıklarını, markalaşmaya olan takviyesi sürdüreceklerini söyledi. Karabağlar’daki Mobilya Akademi’de Karabağlar Belediyesi, İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası işbirliği ile gerçekleştirilen  “Neden Markalaşmalıyız?” bahisli söyleşide konuşan Lider Selvitopu, Karabağlar’da mobilya dalının daha da gelişebilmesi için mahallî idare olarak dayanak olmaya devam edeceklerini, kesimin İzmir’de ve Türkiye’de değerli noktaya gelebilmesinin en büyük istekleri olduğunu lisana getirdi.

Selvitopu, “Mobilya Akademi’yi yapmamızdaki emel mobilya bölümüne hizmet etmek. Bizden çok burayı dalın kullanmasını istiyoruz. İzmir’de mobilya kesiminin gelişmesi ve daha yeterli yerlere gelmesi en büyük isteğimiz. Kaymakamlıkla birlikte Odamız burada  eğitimler gerçekleştirdi. Belediye olarak biz de Odamızla birlikte bu eğitimlere devam edeceğiz. Mobilya kesiminin gereksinimi olan orta elemanların yetiştirilmesi konusunda daima birlikte çalışmaya çaba göstereceğiz.‘Karabağlar’ deyince mobilya ile özdeşleşmiş ilçeyiz. Yeniden İzmir’de, Ege’de Karabağlar denildiği vakit akla birinci gelen mobilya dalıdır. Makineleşmeden evvel Karabağlar mobilyası Türkiye’ye ve dünyanın çeşitli bölgelerine mobilya ihraç eden merkez pozisyonundaydı. Lakin endüstrileşmenin, teknolojinin getirdiği dezavantajlarla karşı karşıya kalındı. Bölümün ileri gelenleri bu mevzularda kesinlikle çalışmalar yapacaklar ve Karabağlar mobilyası Türkiye’de ve dünyada rekabet edebilir bir pozisyona gelecektir. Karabağlar Belediyesi olarak, mobilya bölümüne lokal idare olarak elimizden gelen takviyesi vermeye çalışıyoruz. Yalnızca bizim dayanağımız elbette kâfi değil. Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Bakanlığı, Ticaret Odası, Sanayi Odası üzere kurumlar elbirliği ile verecekleri takviyeyle kesimimiz İzmir’de ve Türkiye’de daha kıymetli bir noktaya gelebilir. Tüm isteğimiz, dileğimiz bu.”

Eğitim ve kurumsallaşma şart

Söyleşide konuşan İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Lideri Hasan Özkoparan da kurumsallaşma vurgusu yaptı ve özeleştiride bulunarak mobilya bölümünde çalışan birçok kişinin endüstriden geldiğini, az sayıda çalışanın yüksek tahsil mezunu olduğunu belirterek dünya ülkeleriyle rekabet edebilmek için eğitimin ve markalaşmanın kaide olduğunu lisana getirdi.

İlginizi Çekebilir;  "İzmir'i tekrar bir dünya kenti yapmak için daha çok projemiz var"

Değişime ayak uydurmak gerek

Toplantıda konuşan Marka Danışmanı ve Network Okulu Kurucusu Seçkin Kalkanoğlu da araştırması sonucu Mobilya Akademi’nin yalnızca Karabağlar’da kurulduğunu, akademinin eğitim değerli katkılar sunacağına inandığını ve Türkiye’nin her bölgesinde bu türlü bir kuruluşa muhtaçlık duyulduğunu söyledi. Milletlerarası bir marka olabilmek için neler gerektiği konusunda toplantıya katılan mobilya bölümünün temsilcilerini ve çalışanlarını bilgilendiren Kalkanoğlu, değişen dünyada kendini yenileyemeyen dev şirketlerin bile batmak zorunda kaldığını söyledi. Kalkanoğlu ayrıyeten, uygun eserin her vakit kazandırmayacağını, farklı olanın kazandırabileceğini de vurgulayarak rastgele bir markanın sağlam olması ve müşteri ile güzel irtibat kurmasının da büyük kıymet taşıdığını söylerine ekledi.

 

Mobilya Akademi’de gerçekleştirilen toplantıya Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Lideri Hasan Özkoparan, İzmir Ticaret Odası Meclis Lider Yardımcısı birebir vakitte Mobilya Meslek Komitesi Üyesi Nevzat Artkıy, Karabağlar Belediyesi meclis üyeleri,muhtarlar ve mobilya kesiminin temsilcileri ve çalışanları katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.