Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Muhittin Böcek 10 Kasım Mesajı

 

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK 10 KASIM MESAJI

 

Tarihimizde izi silinemeyecek birçok muvaffakiyete imza atarak, en büyük yapıtım dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ortamızdan ayrılışının 85. yıldönümünde sevgi, hürmet, rahmet, minnet ve hasretle anıyor, aziz anısı önünde hürmetle eğiliyoruz. 

 

Türk Milleti’nin bir ferdi olmaktan her vakit gurur duyan Atatürk, yıkılan bir imparatorluktan yeni bir Türk Devleti kurmuş, devrimleriyle bir ulusun küllerinden yine doğmasını sağlamış, içinde bulunduğu çağın en çağdaş ve çağdaş devletini bizlere emanet etmiştir. 

 

Askeri ve siyasi dehasıyla ismini tarihe altın harflerle yazdıran Atatürk, Ulusal Uğraşa önderlik ederek Türk Milleti’nin yazgısını değiştirmiştir. Bu nedenledir ki üzerinde yaşadığımız vatan topraklarını, özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı sahip olduğumuz pek çok şeyi borçlu olduğumuz Ata’nın mevti Türk Milleti’nin kalbinde derin bir boşluk bırakmıştır. Her 10 Kasım’da olduğu üzere bugün de yeri doldurulamayan bir önderi, Ata’mızı kaybetmiş olmanın acısı ve ıstırabını yaşarken, bu türlü bir başkana sahip olmanın da haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Sevgili Gençler,   

 

Memleket ve milletin kurtuluşu, özgürlüğü ve refahı için 57 yıllık ömrünü feda eden Atatürk, sizlere büyük bir miras emanet etti. Bugün yokluğunun acısını derinden yaşasak da Ata’mızın “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” kelamını unutmayın. Ata’mızın manevi mirasım dediği bilim ve aklı rehber edinin. Ata’mızın öğütlerini bir an olsun aklınızdan çıkarmayın. Cesareti, disiplini, çalışkanlığı, sabrı, sanatseverliği, eğitimci kişiliği, ileri görüşlülüğü ancak en kıymetlisi de vatan ve millet sevdalısı olan büyük Atatürk’ü kendinize örnek alın. O’nun prensiplerine, ihtilallerine en kıymetlisi de Cumhuriyet’imize sahip çıkın. Unutmayın bir asrı geride bırakan Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılı sizlere emanet. Ülkemizi her alanda daha da ileriye taşıyın. 

İlginizi Çekebilir;  Doğal Yaşam Parkı'na ziyaretçi akını

 

Aziz ATA’m,

 

Bedenen ortamızdan ayrılsan da unsurların, fikirlerin ve yapıtların ile ebediyen yaşayacaksın. İlke ve ihtilallerini koruyor, açtığın yolda yürümeye devam ediyoruz. En büyük yapıtım dediğin Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yaşını kutladık. Başta Cumhuriyetimiz olmak üzere bizlere bıraktığın emanetlerin koruyucusu ve yılmaz savunucusu olmaya devam edeceğiz. Duruşumuz, senin duruşundur.

 

Bu vesileyle bir kere daha Kurtuluş Savaşı’mızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, sevgi, hürmet, hasret, rahmet ve minnetle anıyorum. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.