Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Kocaman, Din Görevlileriyle Buluştu

Kartepe Belediye Lideri Av.M.Mustafa Kocaman, Ekim ayında kutlanan “Camiler ve Din Vazifelileri Haftası” münasebetiyle din görevlileriyle bir ortaya geldi. Düzenlenen program da Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrasında daima birlikte dua edildi.

 

KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

Programda konuşan Kartepe İlçe Müftüsü Ahmet Nuri Bayraktutan, “2003 yılından bu yana Mescitler ve Din Vazifelileri Haftası kutlanmaktadır. Camilerimizin milletimiz nezdinde ehemmiyetini vurgulamak gayesiyle bir çok aktiflik yapılmaktadır. İlçemiz de 84 camimizde 114 din görevlisiyle yılın her gününde halkımıza hizmet etmekteyiz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Liderimiz ve Kartepe Belediye Liderimize bizlere verdikleri dayanaktan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

İNANCIMIZIN ETRAFINDA ŞEKİLLENMİŞTİR

Kartepe Belediye Lideri Av.M.Mustafa Kocaman, “Her vakit bir ortadayız. Kartepe’de çok hoş bir ahenk bulunmaktadır. Yalnızca vatandaşlarımıza din hizmeti vermiyorsunuz. Tıpkı vakitte birçok bahiste öncülük ve rehberlik ediyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Her vakit sizlere takviye olmaya devam ettik. Bizim kültürümüz ve medeniyetimiz inancımızın etrafında şekillenmiştir. Tüm gayretimiz bu medeniyetin ve kültürün yaşatılması içindir. Ömrünü dinimizin manevi hoşluklarını insanlığa aktarmaya adayan tüm din görevlilerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyor; Mescitler ve Din Vazifelileri Haftası’nı tebrik ediyorum” açıklamasında bulundu. Program sonunda Kartepe Din Vazifelileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne katkıda bulunanlara plaketleri verildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Kartepeli Minikler Osmanlı Müzesini Çok Sevdi

Yoruma kapalı.