Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Çalık’tan 4 Yeni Çocuk Bakımevi Müjdesi

Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, ilçede üretimi devam eden gündüz çocuk bakımevlerini inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Her mahalleye bir kreş sözünün kısa müddette hayata geçirileceğini tabir eden Lider Çalık, “Biz evlatlarımız için çalışan bir lokal idareyiz. Evlatlarımızın huzur içinde vakit geçirip eşit şartlarda eğitim göreceği kreşlerimizi Cumhuriyet’imizin 100 yılına yakışır halde hizmete alacağız” diye konuştu.

Kadınlar ve çocuklar için fırsat eşitliğini temel hizmet unsuru olarak kabul eden Beylikdüzü Belediyesi, ilçeye yeni gündüz çocuk bakımevleri ve anne çocuk merkezleri kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda yapımı devam eden çocuk bakımevlerini ziyaret eden Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık çalışmaları yerinde inceledi. Lider Çalık’a Beylikdüzü Belediyesi Lider Yardımcıları ve ünite müdürleri de eşlik etti. Takımlardan bilgi alan Lider Çalık, çalışmaların kısa müddette bitirilerek hizmete başlaması talimatını verdi.

“Kreşlerimizi Cumhuriyet’imizin 100 yılına yakışır formda hizmete alacağız”

Barış Mahallesi, Kavaklı Mahallesi ve Dereağzı Mahallesi’nde bitme evresine gelen çocuk bakımevlerinin kısa müddette açılacağı muştusunu veren Lider Çalık, “4 tane kreşimizi daha hazır hale getiriyoruz. Çok kısa süre içinde öğrenci kayıtlarımız başlayacak ve Beylikdüzü Belediyesi olarak 8 kreşle hizmet vereceğiz. Biz evlatlarımız için çalışan bir lokal idareyiz. Ayrıyeten anne-çocuk merkezlerimiz de hazır hale gelmiş durumda. Evlatlarımızın huzur içinde vakit geçirip eşit kurallarda eğitim göreceği kreşlerimizi Cumhuriyet’imizin 100 yılına yakışır biçimde hizmete alacağız. Her mahalleye verdiğimiz kreş kelamımızı tek tek hayata geçirmiş olacağız” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  1,454,59 Milyar Dolarlık Dev Adım: Küresel Üçüncü Parti Lojistik Pazarı 2030'a Kadar Yüzde 9,66 Büyüyecek

Yoruma kapalı.