Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Büyükakın: Milli İrade Meydanı göz alıcı bir eser olacak

Kente vizyon katacak projeleri bir bir hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, dünya meydanları ile uzunluk ölçüşecek Kocaeli Ulusal İrade Meydanı çalışmalarını ağır bir formda sürdürüyor. 50 bin metrekarelik alan üzerine kurulan yeni Ulusal İrade Meydanı çalışmalarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili bilgi alan Lider Büyükakın, ‘’Bu göz alıcı eser; hem toplumsal hem de kültürel etkinliklere mesken sahipliği yaparak, kentimizin hoşluğuna hoşluk katacak’’ dedi.

 

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

İçerisinde otoparkı, spor ve öbür toplumsal alanlarıyla vatandaşların yeni cazibe merkezlerinden birisi haline gelecek olan yeni Ulusal İrade Meydanı, 8 bin 600 metrekaresi saçaklı yapısıyla toplamda 50 bin metrekarelik alan üzerine kuruluyor. Büyükşehir’in alandaki çalışmalarını yakından takip eden Lider Büyükakın, Ulusal İrade Meydanında incelemelerde bulundu. Lider Büyükakın’a çalışmalar hakkında Yapı Denetim Dairesi Lideri Serkan Ihlamur ve öbür teknik işçi ayrıntılı bilgi verdi. Lider Büyükakın’ın saha incelemesinde Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık da hazır bulundu.

 

MEYDAN VE TOPLUMSAL ALANLAR

Meydan içerisinde; vakit içerisinde değişebilir ve yenilenebilir olarak öngörülen, öğrenme,  paylaşma ve hareket işlevlerine hizmet eden toplam 3300 m2 tek katlı modüllü kapalı alanlar (105 kişilik çok emelli salon, fitness ve spor stüdyosu, kitap kafe, eğitim atölye ve sınıfları, kafe yapıları) yer alacak. Saçak yapısı dışında kalan alanda meydan, aktiflik alanı, kaykay pisti, doğal amfi, çocuk parkı, yeşil alan ve 32 adedi engelli olmak üzere 366 araçlık açık otopark formunda planlandı. Meydanın kuru havuz yer alacak ve yerlerde dökme ve doğal taşlar ile beton kaplamalar yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Büyükakın'dan Aslantaş'a ziyaret

Yoruma kapalı.