Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Batur: İzmir’i Tanıyorum, İzmirli Beni Tanıyor

Türkiye Meclis Üyeleri Birliği’ni ziyaret eden Konak Belediye Lideri Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Lider aday adaylığı sürecini kıymetlendirerek, “25-30 yıldır partimize hizmet ediyoruz. Belediyecilik deneyimim var. İzmir’i tanıyoruz, İzmirli beni tanıyor. Hususlara hâkimiz. Genel merkezimiz takdir eder vazife verirse, en düzgün biçimde yapacağıma eminim” diye konuştu.

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, Türkiye Meclis Üyeleri Birliği’ni ziyaret ederek, Birlik Başkanı Yalçın Kocabıyık ve yönetim şurası üyeleriyle bir ortaya geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Lider Aday Adayı olduğunu söyleyen Batur, ziyarette bu süreci de kıymetlendirerek, neden aday olduğunu açıkladı. 2019 yılında yapılan lokal seçimlerde yeniden büyükşehir belediye lideri aday adayı olduğunu anımsatan Batur, “O vakit iki aday masada kaldı; Tunç Liderim ve ben. Genel Merkezimiz, Tunç Liderimizi kıymetlendirdi ve bizi de Konak’ta görevlendirdi. Genel liderime, yöneticilerimize teşekkür ederim. Dört devir belediye başkanlığı yaptıktan sonra Konak’ta değerlendirilmemiz bizim için bir onurdu. Bu mühlet içinde de büyükşehir belediye liderimizle çok uyumlu bir halde çalıştık, birlikte projeler ürettik. Artık neden aday olduk? Biz adayı tanım ederken, ‘İzmir deneyim ister, İzmir samimiyet ister, İzmir İzmirli ister” dedik. Baktık dışarıdan bir kuşatmaya hakikat gidiyordu bu iş. Bizim de alternatif olarak alanda olmamız lazımdı. 25-30 yıldır partimize hizmet ediyoruz. Belediyecilik deneyimim var. İzmir’i tanıyoruz, İzmirli beni tanıyor. Hususlara hâkimiz. Genel merkezimiz takdir eder misyon verirse, en uygun formda yapacağıma eminim” diye konuştu.

 

“Konak’ı planladık”

Konak’ta içtenlikle çalışarak ilçenin planlamalarını yaptıklarını söyleyen Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri olursa ne yapacağını şimdiden açıklamayı gerçek bulmadığını da belirterek, “Çünkü bir büyükşehir belediye liderimiz var. O da Cumhuriyet Halk Partili ve o makamda oturduğu surece ona hürmet göstermemiz lazım. Sürecin centilmence geçeceğine inanıyorum. Çok bedelli arkadaşlarımız aday oldu. Onlara da muvaffakiyetler diliyorum. Bu süreci bu türlü hoş bir biçimde götürmek en büyük dileğimizdir. Misyona talip olduk fakat karar genel merkezin. Yolumuz açık olsun” dedi.

İlginizi Çekebilir;  92. İzmir Enternasyonal Fuarı "Gençlik" temasıyla kapılarını açıyor

 

Kocabıyık: İzmir’in meselelerini bilen aday olmalı

Türkiye Meclis Üyeleri Birliği’ni Başkanı Yalçın Kocabıyık da, İzmir’i tanımayan, İzmir’in meselelerini çözemeyecek insanların, takımların aday gösterilmemesi gerektiğini belirterek, ”Bizim bildiğimiz, tanıdığımız, güvendiğimiz, başımızda soru işareti olmayan, İzmir’in meselelerini bilen, İzmir’in sıkıntılarını çözecek, kapısını çaldığımız vakit açacak takımlar aday gösterilmeli” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.