Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Arslan: En kaliteli zeytinyağını elde ediyoruz

Edremit Belediyesi’ne ilişkin zeytinliklerde hasat başladı. 18 bin ton zeytin hasadı yapmayı planlayan Edremit Belediyesi’nin hasadına Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan da katıldı.

Edremit Belediyesi Ziraî Hizmetler Müdürlüğü takımlarınca yapılan hasatta elde edilen zeytinyağları birinci elden tüketiciye ulaşacak. Edremit Belediyesi’ne ilişkin yerlerde binlerce zeytin ağacının hasadı başladı. Edremit Belediyesi kendi markasıyla satışa sunulmak üzere zeytin hasadını gerçekleştiriyor. Geçen yıldan daha yüksek rekolte sağlamayı hedefleyen Edremit Belediyesi, en kaliteli zeytinyağını en düşük asitle elde ediyor. Elde edilen ürünler edremitinzeytini.com internet sitesi üzerinden Türkiye’nin ve dünyanın her yerine ulaştırıyor.

Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan da personelleri ziyaret etti.  Kolaylıklar dileyerek bereketli bir yıl olmasını temenni eden Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, “Yeni dönem hasata başlamış bulunmaktayız. Zeytin bizim en büyük bedelimiz bu bedeli daha da yüceltmek için belediye olarak önemli bir çalışma içindeyiz. 2 yıldır zeytinyağımızı Edremit Belediye markalı olarak üreterek tüketime sunduk. Hayli olumlu reaksiyonlar alıyoruz. Çok büyük müşteri portföyümüz oluştu. Bunu daha da geliştireceğiz inşallah. 60 bin ağaca sahip bir belediyeyiz. 60 bin ağacı kendimiz hasat edip kendi imkanlarımızla zeytine zeytinyağına dönüştürmek, bununla ilgili tesisler kurmak maksadımız. Adım adım ilerliyoruz. İleride tesislerimizi de kurarak Edremit Belediyesi zeytin ve zeytinyağı markamızla çok daha geniş manada hasat ederek çok yeterli bir noktaya getireceğiz. Türkiye’de bir marka olmayı hedefliyoruz. Arkadaşlarımızın alın teriyle toplanan bu eserlerin yansıması kesinlikle çok daha hoş oluyor. Yeni hasat dönemimizin iyi ve bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

Edremit Belediyesi Ziraî Hizmetler Müdürü Taner Akıncı da belediyeye ilişkin yerler ve bahçelerde periyodik bakımların yapıldığını, zeytinyağı kalitesinin yüksek olduğunu belirtti.

Tarımsal Hizmetler Müdürü Taner Akıncı, “Belediyemiz Ziraî Hizmetler Müdürlüğü olarak bu sene zeytin dönemine başlamış bulunmaktayız. Dönem içerisinde 3 aylık bir çalışma planlamış durumdayız. Belediyemizin uhdesinde bulunan yeşil alanlardan ve kendi zeytinliklerimizden toplayacağımız varsayımı keşfimiz 1800 çuvaldır. 1800 çuvalı topladıktan zeytinyağı fabrikalarında sıktırdıktan sonra belediyemiz tarafından satışı gerçekleştirilmektedir. Toplanan zeytinlerimizin aroması ve tadı çok hoştur. Mevsimsel durumlara nazaran alacağımız ölçü değişmektedir. Kestirimi beklentimiz 30 ton civarı.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Pekyatırmacı: "İlçemize hep birlikte ilk günkü heyecanla hizmet ediyoruz

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.