Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Altay Taşköprü Alt Geçidi’nde İncelemelerde Bulundu

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Taşköprü Alt Geçidi’nde devam eden çalışmalarda incelemelerde bulundu. 1 milyar lira bedelle kentin 4 farklı noktasında köprülü kavşak inşaatları yaptıklarını belirten Lider Altay, “İşin şu anda yüzde 70’indeyiz. İnşallah yıl sonundan evvel en azından alt taraftan trafiği vererek ulaşıma açmayı hedefliyoruz. Böylelikle hem kent merkezinde yoğunluk ortadan kalkmış olacak hem de Meram’ı Selçuklu’ya ve Karatay’a bağlayan değerli bir aks elde etmiş olacağız” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından üretimi devam eden 4 köprülü kavşak ve altgeçitten biri olan Taşköprü Alt Geçidi’nde inşaat çalışmaları ağır halde sürüyor.

Taşköprü Alt Geçidi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya’nın altyapısını güçlendirmek ismine ağır bir çalışma yürüttüklerini, şu anda 4 farklı noktada köprülü kavşak inşaatlarının sürdüğünü kaydetti.

 

1 MİLYAR TL BEDELLE 4 KÖPRÜKÜ KAVŞAK ÇALIŞMASI YÜRÜTÜLÜYOR

Toplam 1 milyar lira bedelle; Fırat Caddesi’nde, Kent Hastanesi Kavşağı’nda, Sedirler Kavşağı’nda ve Taşköprü Kavşağı’nda ağır bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Lider Altay şöyle devam etti: 
 “Taşköprü Altgeçidi bilhassa Karaman Yolu ile Gazze Caddesi ortasında açtığımız Alparslan Türkeş Caddesi’ni kesintisiz formda birbirine bağlarken bir taraftan da tren yolunun iki tarafında açtığımız Karabağ ve Kazakistan caddelerinde etraf yolunu kent içine kadar kesintisiz hale getirecek; kıymetli bir ulaşım aksı oluşturacak. Toplam 302 milyon lirayla yapmaya başladığımız işin şu anda yüzde 70’indeyiz. Gece gündüz ağır bir formda çalışıyoruz. İnşallah yıl sonundan evvel en azından alt taraftan trafiği vererek ulaşıma açmayı hedefliyoruz. Konya’nın altyapısını güçlendirmek, trafikte meseleleri çözmek en kıymetli gündemimiz. Taşköprü Alt Geçidimizin kentimize güzel olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

“ALT GEÇİTLERİMİZ TAMAMLANDIĞINDA TRAFİKTE ÖNEMLİ BİR RAHATLAMA OLMASINI HEDEFLİYORUZ”

İlginizi Çekebilir;  Yaz Mevsimi Saçlarınızı Donuk, Cansız, Kuru ve Düğümlü Hale Getirdiyse

Bir bütünün kesimi olarak bilhassa Meram, Selçuklu, Karatay ortasındaki trafik akışını rahatlatmak için gayret sarf ettiklerinin altını çizen Lider Altay, “Çünkü kentimizin çalışma alanları Selçuklu ve Karatay; ömür alanları da Meram, Karatay, Selçuklu’da. Hasebiyle çok ağır bir trafik akışı var. Abdülhamid Han Caddesi’yle başladığımız çalışmalarımıza şu anda Necmettin Erbakan Caddesi’nin kamulaştırmasıyla ağır bir halde devam ediyoruz. Necmettin Erbakan Caddesi tamamlandığında Çeçenistan Kavşağı’ndan Gazze Caddesi’ne bağlanacak. Taşköprü Alt Geçidi’yle birlikte de Karaman Yolu’na burayı kesintisiz biçimde bağlamış olacağız. Böylelikle hem kent merkezinde yoğunluk ortadan kalkmış olacak hem de Meram’ı Selçuklu’ya ve Karatay’a bağlayan kıymetli bir aks elde etmiş olacağız. Tekrar Sedirler Köprülü Kavşağı’nda da Karatay’dan endüstriye geçişlerle ilgili tahlil üretiyoruz. Aslında bir planlama dahilinde kentimizin problemlerini bir bütünün kesimleri olarak çözmeye devam ediyoruz. Alt geçitlerimiz tamamlandığında trafikte önemli bir rahatlama olmasını hedefliyoruz” tabirlerini kullandı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.