Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Başkan Altay: “Bozkır İlçe Merkezimiz Çok Daha Güzel Bir Çehreye Büründü”

Konya Büyükşehir Belediyesi, Bozkır İnönü Caddesi’nde yürüttüğü cephe sağlıklaştırma çalışmalarını tamamladı. Yapılan çalışmayla ilçe merkezindeki mimari yapının çok daha hoş bir çehreye büründüğünü belirten Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, projenin Bozkır’a ve Konya’ya güzel olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Bozkır’da hayata geçirdiği cephe sağlıklaştırma çalışmasıyla ilçe merkezi çok daha hoş görünüme kavuşturdu.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla ilçelere paha katacak yatırımları hayata geçirmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Konya’nın ilçeleriyle birlikte topyekün kalkınması emeliyle yürüttükleri kıymetli projelerden birinin de Bozkır İnönü Caddesi cephe sağlıklaştırması olduğunu kaydeden Lider Altay, “Bozkır Çayı üzerinde iki taş köprü ortasındaki binaların cephe sağlıklaştırma çalışmalarını tamamladık. Cephe kaplama, boyama, çatı tamiri üzere süreçlerle Bozkır ilçe merkezinin mimari yapısı çok hoş bir çehreye büründü. Kent merkezimizde hayata geçirdiğimiz çalışmaları ilçelerimize de taşımak için çaba ediyoruz. Bozkır Cephe Sağlıklaştırma Projemiz ilçemize ve kentimize güzel olmasını diliyorum” sözlerini kullandı.

Başkan Altay, “Burada yaptığımız cephe uygunlaştırma çalışmalarının bir benzerini, kent merkezimizde Alâeddin Doruğu etrafındaki binaların dış cephelerinde yapmıştık. Karapınar’da da bu türlü bir çalışma yaptık. Ereğli’de ise Tarihi Kent Meydanı Cephe Yenileme çalışmalarını başlattık. Kentimizi 31 ilçesiyle birlikte altyapısı ve üst yapısı tamamlanmış formda yarınlara miras bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Belediyesi’nin Bozkır İnönü Caddesi’nde yürüttüğü 13 binanın cephe sağlıklaştırma çalışmaları 6 milyon 550 bin liraya mal oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Konya Büyükşehir Beyşehir'deki 120 Yıllık Camiyi Restore Ediyor

Yoruma kapalı.