Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Balçovalı Gaziler Atatürk Filmine gitti

Balçovalı Gaziler ve Olgun Gençlik Merkezi Üyeleri, 10 Kasım Atatürk’ü Günü nedeniyle sinemada Atatürk Sinemasını izledi. Lider Fatma Çalkaya’nın da eşlik ettiği Balçovalı vatandaşlar sineması izlerken hisli anlar yaşadı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma günü nedeniyle tüm yurtta Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi seli sokaklara taştı. Balçova Belediyesi de ilçede yaşayan Gazileri ve Olgun Gençlik Merkezi üyesi 65 yaş üstü vatandaşları sinemalarda gösterime giren Atatürk Sinemasına götürdü. Balçova Belediye Lideri Fatma Çalkaya’nın da vatandaşlarla birlikte izlediği sinemada hisli anlar yaşandı.

Gazi Mustafa Atatürk’ü herkesin çok daha düzgün tanıması gerektiğini söz eden Lider Fatma Çalkaya “Biz, 10 Kasım olması nedeniyle büyüklerimiz için bu türlü bir aktiflik düzenlemek istedik. Büyüklerimiz ile birlikte bende duygusal anlar yaşadım. Atatürk’ün manevi anısı bile bizlere çok büyük bir huzur veriyor. Önümüzdeki hafta orta tatilde de ortaokul öğrencilerimizi Atatürk sinemasına getireceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Soner Çetin emeklilerin sorunlarını dinledi

Yoruma kapalı.