Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Bakan Göktaş Üsküdar’daki Engelsiz Yaşam Merkezi ve Tebessüm Kahvesi’ni Ziyaret Etti

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Üsküdar Belediyesi Manisiz Ömür Merkezi’ni ziyaret etti. Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen‘in karşıladığı Göktaş, merkezde yer alan ebru atölyesi, filografi atölyesi, el sanatları atölyesi, bakım tamir atölyesini gezdi. Merkezde çalışan hekimlerle görüşerek Manisiz Ömür Merkezi’nde yürütülen çalışmalara ait bilgi alan Bakan Göktaş, kursiyerlerin halk oyunları şovlarını izledi. Bakan Göktaş, ziyareti sırasında hem merkezi görmek hem de buradaki çocuklarla bir ortada olmak istediğini söyledi. Dünyanın farklı yerlerindeki manisiz hayat merkezlerini ziyaret etmesine karşın bu kadar kapsayıcı olanını ve geniş kitlelere hitap edenini birinci defa gördüğünü lisana getiren Göktaş, Lider Türkmen’e tebriklerini iletti.

 

Göktaş: ”Sosyal belediyeciliğin en hoş örneği”

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Üsküdar Belediyesi Manisiz Hayat Merkezi’nde şunları söyledi: “Gerçekten bugün bu hoş yeri hem ziyaret etmek, hem Üsküdarlılarla tanışmak hem de bu hoş çocuklarla bir ortada olmak istedim. Bir de doğal ki etkilendim. Zira Bu türlü bir yeri ben dünyanın farklı yerlerini ziyaret etmeme karşın bu kadar donanımlı, hoş hizmeti olan bir merkezle karşılaştığım için ayrıyeten memnunum. Yani manisiz hayat merkezleri ziyaret ettim ancak bu kadar kapsayıcı olanı ve bu kadar geniş kitlelere hitap edeni de birinci kez görüyorum. Öncelikle liderim tebrik ederim. 2019 yılından bu yana burada hizmet veriyorsunuz. Örnek belediyecilik, toplumsal belediyeciliğin aslında çok hoş bir örneği bu…”

 

Göktaş: “Hayallerin gerçek olduğunu gördüm”

Bakan Göktaş Ak Parti’nin toplumsal hizmetler konusundaki hassasiyetini de lisana getirdi.  

“AK Parti hükümetleri Bildiğiniz üzere engellilere yönelik çalışmalarıyla ihtilal yapmış bir parti. Sahiden gönüllere taht kuran bir parti… Engellilerin konutlarından çıkıp, insanların artık utanarak, çocuklarını konutta tutarak değil, annelerin de toplumsallaşmasına, çocukların toplumsallaşmasına, özel yeteneklerin ortaya çıkmasına da vesile oldu. Bunlarla toplumsal hizmetler bakanı olarak hem gurur duyuyorum hem de takviye olan ve bu ihtilali gerçekleştiren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Her vatandaşımıza hizmet eden ve hiçbir vatandaşımızı, kimseyi geriye bırakmama anlayışını kabul ederek bu desturda ilerliyoruz. AK Parti hükümetleri olarak bugün belediyemizdeki bu hizmeti görürken de sahiden aslında hayallerin gerçek olduğunu ve daha fazla ne olabileceğini artık ben tahayyül edemiyorum. Çok hoş bir hizmet, iyi hizmet, hem veliler, hem çocuklarımız ismine teşekkür etmek istiyorum. İnşallah birçok kitlelere ulaşır ve öteki belediyelerimize de örnek olmasını bizler için de örnek olacağını düşünüyorum. “

İlginizi Çekebilir;  Kartepe'de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlandı

 

Türkmen: “Tüm mani kümesine hizmet sunuyoruz”

Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen de ziyaret sırasında Bakan Göktaş’a Manisiz Hayat Merkezi ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi: “Bugün biliyorsunuz serebral palsi farkındalık günü. Bu özel günde bilhassa vakit ayırması sayın bakanımızın bizi çok memnun etmiştir. Bu yerimiz Üsküdar Manisiz Hayat Merkezi. Burada tüm pürüz kümesine hizmet sunuyoruz bugüne kadar yaklaşık altı bin vatandaşımız, gencimiz buradan hizmet aldılar. Hem aileleri, hem çocuklar. Buradan hizmet aldıklarında çok keyifli oluyorlar. Çok dua ediyorlar Bilhassa Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri periyodunda engelli vatandaşlarımızla ilgili çok hoş hizmetler yapıldı. Onlar cumhurbaşkanımıza çok dua ediyorlar Allah başımızdan eksik etmesin diye dua ediyoruz daima bir arada. “

 

Göktaş Down Sendromlu Gençlerle Buluştu

Bakan Göktaş, daha sonra Üsküdar Altunizade’de bulunan ve Down sendromlu gençlerin servis elemanı olarak çalıştığı Tebessüm Kahvesi‘ni ziyaret etti. Gençlerle sohbet eden Göktaş, Down sendromlu çalışan Ahmet Mustafa Gültekin’in doğum gününü de pasta keserek kutladı. Göktaş, tuttukları kadroların futbolcuları tarafından imzalanan formaları Down sendromlu çalışanlara armağan etti. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş son olarak Üsküdar Belediyesi tarafından açılan İkinci Bahar Kahvesi’ni de ziyaret ederek burada bulunan yaşlılarla sohbet etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.