Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Ayvalık adliyesi karşısındaki parka, yargıtay onursal cumhuriyet başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun adı verildi

AYVALIK ADLİYESİ KARŞISINDAKİ PARKA, YARGITAY ONURSAL CUMHURİYET BAŞSAVCISI SABİH KANADOĞLU’NUN İSMİ VERİLDİ

28 Şubat günü ortamızdan ayrılan ve Ayvalık’ta toprağa verilen Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun ismi Ayvalık Adliyesi’nin karşısındaki parka verildi. Düzenlenen merasime, Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, belediye meclis üyeleri, Kanadoğlu Ailesi ve vatandaşlar katıldı. 
Belediye Lideri Mesut Ergin, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun Anayasa’nın laiklik unsurunu ödünsüz savunmasıyla ilgili verdiği uğraş herkes tarafından çok âlâ bilindiğini söyledi. 
Kanadoğlu’nun, 2007 Cumhurbaşkanı seçimlerinde gündeme getirdiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 367 milletvekilinin oyunun gerektiği görüşüyle siyasete damga vurduğunu hatırlatan Belediye Lideri Mesut Ergin, “Kanadoğlu, anayasa ve parlamento işleyişiyle ilgili çok kıymetli argümanları ortaya koyan bir hukukçu idi. Kanadoğlu bu nedenle 2007 yılında ülke gündeminde çok derin iz bıraktı. Sabih Kanadoğlu, Laiklik prensibini ödünsüz savundu. Atatürk Prensip ve İhtilallerinin bugün de gelecekte de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yol göstericisi olduğunu her konuşmasında üzerine basa basa söyledi. Laiklik unsurunun tehlikenin ötesinde tehdit altında olduğunu her fırsatta vurguladı. Bu parkta ismi sonsuza kadar yaşayacak, huzur içinde uyusun” diye konuştu.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Türkiye Sigorta'dan Sürdürülebilir Kalkınma İçin Sağlık Sigortaları 

Yoruma kapalı.