Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Sökeli vatandaşlarla buluştu.

 

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU SÖKELİ VATANDAŞLARLA BULUŞTU

 

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu Sökeli vatandaşlarla buluştu. Efeler ilçesinin akabinde Söke’de Cet Tohumlarından elde edilen kışlık zerzevat fidelerinin dağıtımını yapan Çerçioğlu, Söke pazarını da ziyaret etti. Çerçioğlu’na Söke ziyaretinde Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Vilayet Lideri Hikmet Saatçı ve Söke Belediye Lideri Mustafa İberya Arıkan da eşlik etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kışlık zerzevat fidesi dağıtımı devam ediyor. Bugün Söke ilçesinde de on binlerce fide dağıtımı yapıldı. Fidelerden alan vatandaşlar Çerçioğlu’na mahallî tarım eserlerini koruduğu ve gelecek kuşaklara aktardığı için teşekkür etti. 

 

‘Ata Tohumlarını koruyacağız’

Çerçioğlu ise yerli sebzelerin ve tohumların değerine vurgu yaparak, “10 yıldır Cet Tohumlarımıza sahip çıkarak hem ürettiğimiz tohumları hem de zerzevat fidelerini vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Lokal eserlerimizi muhafazaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

Vatandaşlar Söke pazarını da ziyaret eden Çerçioğlu’na hayat pahalılığından yakındı. Kış aylarının gelmesiyle birlikte zerzevat ve meyve fiyatlarının çok yükseldiğini söyleyen vatandaşlar, tencerelerini kaynatmakta zorlandıklarının altını çizdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleriyle vatandaşları buluşturmaya devam ediyor!

Yoruma kapalı.