Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

AÜ. Siber Güvenlik MYO’da Ali Taha Koç tarafından ilk ders verildi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı ve Yükseköğretim Şurası Başkanlığı ortasında 5 Ekim 2022 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında açılan ve siber güvenlik alanında ön lisans seviyesinde eğitim-öğretim veren Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulumuzda Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Ali Taha Koç tarafından birinci ders verildi.  

Ülkemizde sadece 4 üniversitede Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulu kurulduğunu, bu üniversitelerden birinin de Ankara Üniversitesi olduğunu belirten Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulunda öğrencileri alana hazırlamanın heyecanı ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Ankara Üniversitesinin çok esaslı ve güçlü bir üniversite olduğunu söz eden Ünüvar, değişen ve dönüşen dünyada teknolojinin sunduğu imkânlarla insanların hem özgür hem de inançta olmayı istediklerini söyleyerek “Ben inanıyorum ki bugün burada bulunan öğrencilerimiz birkaç yıl sonra en çok konuşulan, en keyifli ve en kıymetli işi yapan bireyler olacak” dedi. 

Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın akabinde kelam alarak birinci dersi veren Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Ali Taha Koç, Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin aranan eleman ruhuyla ve bu şuurla eğitim hayatlarını sürdürmelerini tavsiye etti. Öğrencilerin aranan eleman olması için her türlü takviyesi vermeye hazır olduklarını belirten Koç, siber güvenlik, metaverse, yapay zekâ ve Nitelikli Fikri Tapu (NFT) hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Her yeni teknolojinin yanında bir riskle geldiğini anlatan Ali Taha Koç, bu nedenle teknolojinin tanınması için dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizdi.  

Açış dersinin akabinde öğrencilerle kısa bir sohbet gerçekleştiren Koç, öğrencilere staj ve iş imkânları hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. 

Program anı fotoğrafının çekilmesinin akabinde sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Deü, 20 alanda dünyanın en iyileri arasında

Yoruma kapalı.